Starzenie się skóry – jak opóźnić ten proces?

STARZENIE SIĘ SKÓRY – JAK OPÓŹNIĆ TEN PROCES?

Starzenie się skóry – jak opóźnić ten proces?

Starzenie się skóry jest szczególnie zauważalne na twarzy. Mimo że to naturalny proces, to możesz go opóźnić. Na przedwczesne starzenie się skóry wpływ mają zarówno szkodliwe nawyki, jak i brak profilaktyki. Zobacz, jak w Skinlogica pomożemy Ci zadbać o kondycję Twojej skóry.

Czynniki wpływające na starzenie się skóry – lista

Na to, jak szybko na cerze pojawią się pierwsze zmarszczki, wpływ mają przede wszystkim geny. Jednak skóra (zwłaszcza twarzy) jest też narażona na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Czynniki wpływające na starzenie się skóry to przede wszystkim:

  • szkodliwe promieniowanie UV – światło UV zakłóca syntezę m.in. kolagenu i niszczy komórki naskórka,
  • palenie papierosów, spożywanie alkoholu – wiadomo, że te używki osłabiają skórę i powodują, że jest ona bardziej podatna na fotouszkodzenia,
  • zanieczyszczenie środowiska – mieszanina stałych cząsteczek (smog) wnika w skórę i następnie przyczynia się do degradacji m.in. kolagenu,
  • niezbilansowana dieta – niewystarczająca ilość wody oznacza, że niemożliwe jest utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry,
  • zaburzenia hormonalne – estrogen i progesteron to dwa najważniejsze hormony, które mają bezpośredni wpływ na stan skóry.

Choć nie masz wpływu na geny, to zmieniając nawyki (np. zwracając uwagę na to, co jesz i pijesz), możesz dłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem. Twoja skóra zyska też, jeżeli pozbędziesz się nałogów, np. przestaniesz palić papierosy.

Jakie zabiegi profilaktyczne spowolnią proces starzenia się skóry?

Chociaż procesu starzenia się skóry nie uda Ci się zatrzymać, to jednak możesz go skutecznie spowolnić. Z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi kosmetyczne, które oferujemy w Skinlogica. Jeżeli chcesz na dłużej zachować młodzieńczy wygląd, rekomendujemy: karboksyterapię Dual Mc2, mezoterapię igłową i endermolift LPG Alliance.

Karboksyterapia Dual Mc2

Karboksyterapia Dual Mc2 to zabieg wykorzystujący czysty dwutlenek węgla (CO2). Jego podanie pod skórę ma korzystny wpływ na jej kondycję – przyczynia się do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. W rezultacie zmarszczki i wiotkość skóry zostają zniwelowane. Według badań dzięki karboksyterapii uzyskać można redukcję zmarszczek na poziomie 56 proc.

W Skinlogica karboksyterapię wykonujemy przy użyciu nowoczesnego urządzenia Carboxytheraphy Dual Mc2. Zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny. Nie będziesz musiała przechodzić po nim rekonwalescencji – możliwy jest natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Mezoterapia igłowa

Przedwczesne starzenie może być wynikiem braku substancji odżywczych i nawilżających. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który ma na celu dostarczenie ich skórze. Co ważne, zawartość wstrzykiwanego preparatu zostaje odpowiednio spersonalizowana – w Skinlogica weźmiemy pod uwagę zgłaszane przez Ciebie potrzeby. Jeżeli preparat ma zatrzymać proces starzenia się skóry, to zawierać będzie m.in. kwas hialuronowy i kompleks witamin.

Mezoterapia igłowa – w odróżnieniu od karboksyterapii – to zabieg inwazyjny, po którym należy odpowiednio chronić cerę. Jego efekty są jednak wszechstronne. Spłycenie zmarszczek, nawilżenie, ujędrnienie i odżywienie skóry oraz jej zagęszczenie – to tylko kilka efektów, jakie należy wskazać, gdy mowa o mezoterapii igłowej.

Endermolift LPG Alliance

Jakie są rezultaty endermoliftu LPG Alliance? O efektach możesz się przekonać, umawiając się na zabieg w Skinlogica. Pacjentki zauważają zarówno wygładzenie drobnych zmarszczek, jak również poprawę kondycji skóry – będzie ona rozjaśniona i ujędrniona. W rezultacie zyskasz promienny wygląd.

Co spowalnia proces starzenia się skóry – codzienna pielęgnacja

Co jeszcze – poza zabiegami – spowalnia proces starzenia się skóry? Starzenie się skóry to proces, który trwa wiele lat. Niekorzystne zmiany możesz opóźnić, korzystając z zabiegów profilaktycznych. Równie istotna jest jednak codzienna pielęgnacja cery. Jak dbać o skórę? W oparciu o dzisiejszą wiedzę można powiedzieć, że podstawą jest stosowanie kremu, który będzie chronił przed promieniami słonecznymi. Powinien on być bogaty w składniki odżywcze, a jednocześnie ujędrniać i wygładzać.

Aby spowolnić proces starzenia się skóry, powinnaś wyrobić sobie także nawyk wieczornej pielęgnacji cery. Rytuał w postaci oczyszczenia skóry, nałożenia na nią odpowiedniego serum i warstwy kremu to zupełna podstawa. Równie ważna jest liczba godzin snu i jego jakość. Nic nie regeneruje organizmu – w tym skóry – tak jak sen. Dbając o cerę kompleksowo, możesz liczyć na optymalne rezultaty – gładką i promienną skórę przez długi czas.

Udostępnij: