Cienie pod oczami

Cienie pod oczami

Obszar wokół oczu jest bardzo delikatny, a skóra, która pokrywa tę partię twarzy, jest bardzo cienka. Między innymi to powoduje, że cienie pod oczami są bardzo częstym problemem estetycznym, który dotyka wielu osób. W Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skinlogica stosujemy najnowsze metody niwelowania widocznych cieni i opuchlizny pod oczami. Najskuteczniejsze zabiegi likwidujące cienie pod oczami:

Co powoduje powstawanie cieni pod oczami?

Zasinienia pod oczami (worki) najczęściej mają barwę szarą, jasno fioletową lub żółtą. Obecność cieni pod oczami, może być spowodowana wieloma różnymi czynnikami. Bardzo często mają one podłoże genetyczne i są związane z indywidualną grubością skóry, która z natury jest na obszarze wokół oczu najcieńsza. Istotna jest też budowa twarzy. U osób, które mają nieco głębiej położone oczy, barwnik kumuluje się na mniejszej powierzchni, co wywołuje widoczny efekt zasinienia. Skóra wokół oczu ciemnieje również wraz z biegiem lat. Jednymi ze skutków postępujących procesów starzenia się skóry jest między innymi podwyższona podatność na przesuszenie i redukcja komórek tłuszczowych w strefie wokół oczu. Przez cienką jak pergamin skórę prześwitują płytko zlokalizowane naczynia krwionośne. Występowanie opuchlizny jest z kolei efektem ubocznym pogorszenia krążenia płynów ustrojowych.
Pojawienie się cieni pod oczami może być także efektem niezdrowego trybu życia, chronicznego zmęczenia i problemów ze snem. Na wygląd skóry wokół oczu negatywnie wpływają również wszelkie używki, takie jak np. alkohol, kawa, czy papierosy.

Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Makijaż może być doraźnym sposobem na ukrycie nieestetycznych cieni. Oczekując efektów długofalowych, warto jednak poszukać pomocy u profesjonalisty. W naszych gabinetach proponujemy najnowocześniejsze metody likwidowania cieni i opuchlizny pod oczami. Zabiegi, jakie przeprowadzamy, aby osiągnąć zamierzony efekt, to mezoterapia igłowa, karboksyterapia Dual MC 2 i endermolift LPG Alliance. Każda z wymienionych metod ma nieco inne spektrum działania, wszystkie jednak pozwalają osiągnąć efekt promiennej, napiętej skóry o jednolitym odcieniu.

Dlaczego warto zdecydować się na likwidację cieni w gabinecie?

Likwidacja cieni w naszym, gabinecie jest doskonałym rozwiązaniem dla Pacjentów, którzy cenią sobie bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Wszelkie procedury kosmetologiczne przeprowadzają nasi doskonale wykształceni i doświadczeni specjaliści. Podczas zabiegów usuwania cieni pod oczami korzystamy z najnowszych rozwiązań i używamy zaawansowanego technologicznie sprzętu. Indywidualne podejście do Pacjenta, a także szczegółowy wywiad, pozwalają nam jak najlepiej dostosować metodę do potrzeb oraz oczekiwań osoby poddającej się zabiegowi. Wszystko to gwarantuje długotrwałe efekty i pełne zadowolenie Pacjenta.