Za jakie zabiegi wiosną podziękuje Ci Twoja skóra?

ZA JAKIE ZABIEGI WIOSNĄ PODZIĘKUJE CI TWOJA SKÓRA?

Za jakie zabiegi wiosną podziękuje Ci Twoja skóra?
Za jakie zabiegi wiosną podziękuje Ci Twoja skóra?

Jakie zabiegi warto wykonać wiosną?

Wiosna to doskonały czas, aby dać swojej skórze nowe życie i odświeżyć ją po zimie. W tym okresie Twoja skóra będzie potrzebować specjalnej uwagi i pielęgnacji, aby przywrócić jej blask i świeżość po zimie.

Zimą Twoja skóra wiele wycierpiała. Wilgotne lub mroźne powietrze, niskie temperatury, suche powietrze ogrzewanych pomieszczeń to tylko niektóre czynniki, na które naraziliśmy skórę podczas jesienno- zimowej aury. Dlatego teraz należy jej się porządna dawka regeneracji.

Jeśli zauważyłaś/eś ostatnio, że Twoja skóra jest sucha, matowa i szara. Pojawił się rumień lub popękane naczynka, nie jest już taka jędrna i gładka to znak, że pora na silniejsze działania.

Czy wiesz dokładnie czego obecnie Twoja skóra najbardziej potrzebuje?
  • Jaka pielęgnacja będzie teraz dla nie odpowiednia?
  • Jakie zabiegi wykonać, aby przywrócić jej zdrowy wygląd?

Oto lista zabiegów na twarz, które polecamy wykonać wiosną.

Zabiegi nawilżające.

Po okresie zimowym, Twoja skóra może być odwodniona z powodu ciągle zmieniających się warunków atmosferycznych. Zabiegi nawilżające dostarczą intensywnej hydratacji, zapewniając skórze elastyczność i zdrowy wygląd.

Maseczki nawilżające.

W domowych warunkach warto zaopatrzyć się w nawilżające maski oraz płatki pod oczy, które najlepiej nakładać na twarz rano - od razu po przebudzeniu i umyciu twarzy. Takie maseczki nawilżające pomagają przywrócić skórze odpowiednie nawodnienie. Ponadto pamiętaj o nawilżeniu skóry “ od wewnątrz”. Picie odpowiedniej ilości wody jest warunkiem koniecznym.

Mezoterapia igłowa.

Jeśli jednak czujesz, że Twoja skóra wymaga intensywniejszego działania szczególnie polecamy zabiegi mezoterapii igłowej. Odpowiednio dobrana apmułką np. z kwasem hialuronowym, wprowadzona bezpośrednio do skóry to skuteczny sposób na zwiększenie poziomu nawodnienia skóry.

Dodatkowo zabieg ten stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy struktury skóry. Kolagen jest kluczowy dla utrzymania elastyczności skóry, a jego stymulacja pomaga w redukcji drobnych zmarszczek i poprawie ogólnej jakości skóry.

Zabiegi oczyszczające i złuszczające.

Po długich miesiącach zimowej aury skóra często staje się szorstka i pozbawiona blasku. Dlatego po zimie warto wykonać zabiegi, które pomogą usunąć martwe komórki, przywracając skórze gładkość i świeżość. Po takich zabiegach wyraźnie poprawia się tekstura skóry, wszelkie zanieczyszczenia zostają usunięte a pory odblokowane.

Peelingów nie polecamy jednak wykonywać samodzielnie w domu. Podczas intensywnych zabiegów peelingujących dochodzi do przerwania, uszkodzenia lub osłabienia bariery hydrolipidowej skóry.

Bariera hydrolipidowa to istotny element utrzymania zdrowia skóry, ponieważ pełni funkcję ochronną przed utratą wody, działaniem czynników zewnętrznych, bakterii i innych substancji. Niewłaściwe przerwanie bariery hydrolipidowej skóry może prowadzić do różnych problemów skórnych, takich jak suchość, łuszczenie się, podrażnienie, a także zwiększone ryzyko infekcji skórnych.

W gabinecie kosmetologicznym, kosmetolog po zapoznaniu się z kondycją Twojej skóry oraz jej typem zaproponuje peeling, który najlepiej odpowie na potrzeby Twojej skóry.

Profesjonalne peelingi, możemy podzielić na mechaniczne, laserowe i chemiczne.

Peelingi mechaniczne.

Peelingi mechaniczne np. zabieg mikrodermabrazji. Mikrodermabrazja to stosunkowo nieinwazyjny zabieg kosmetologiczny, który poprzez mechaniczne złuszczanie najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka poprawia wygląd i teksturę skóry. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Peelinigi laserowe.

Peelingi laserowe np. resurfacing skóry, peeling laserowy, laser frakcyjny. ​​Peelingi laserowy to zaawansowana procedura kosmetologiczna. Podczas zabiegu, wykorzystywane jest promieniowanie laserowe, które w kontrolowany sposób prowadzi do złuszczenia głębszych warstw skóry. Ten rodzaj peelingu ma na celu nie tylko poprawę tekstury skóry ale również może pomóc w odmłodzeniu skóry, poprzez redukcję zmarszczek i ujędrnienie skóry. Ponadto poprzez stymulację produkcji kolagenu, peeling laserowy wspiera utrzymanie elastyczności skóry i nadaje jej młodzieńczy blask, sprawiając, że wygląda świeżo i zdrowo.

Peelingi chemiczne.

Peeling chemiczny może być przeprowadzany z użyciem różnych rodzajów kwasów. Odpowiedni preparat dobieramy zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta i celów zabiegu.

Kwas glikolowy, kwas mlekowy czy kwas pirogronowy zazwyczaj stosujemy w łagodniejszych przypadkach. Kwasy te działają na powierzchowną warstwę skóry, złuszczając martwe komórki i poprawiając teksturę skóry. Są często stosowane w zabiegach na skórę z przebarwieniami, trądzikiem i drobnymi zmarszczkami.

Kwasy Trójchlorooctowe (TCA) Stosowane są w peelingach o średnim lub głębokim stopniu intensywności. Mogą być skuteczne w redukcji zmarszczek, przebarwień i trądziku. Często wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji w porównaniu do peelingów owocowych.

Zabiegi relaksacyjne / masaże / zabiegi ujędrniające.

Zabiegi relaksacyjne, takie jak masaż twarzy, nie tylko poprawiają kondycję skóry, ale również pomagają w redukcji stresu.Stres może negatywnie wpływać na kondycję skóry. Zabiegi relaksacyjne, takie jak masaż twarzy, mogą pomóc w złagodzeniu napięcia mięśniowego, poprawie krążenia krwi i ogólnym zdrowiu skóry. Zrelaksowana skóra to zdrowsza skóra!

Ręczny masaż twarzy np. Kobido. Masaż Kobido opiera się na tradycyjnej japońskiej medycynie i obejmuje stymulację punktów akupresury na twarzy. Kobido obejmuje również techniki rozciągające, które mają na celu poprawę elastyczności mięśni i skóry. To pomaga w redukcji napięcia mięśniowego i poprawie ogólnej jędrności skóry.

Masaż limfatyczny. Masaż limfatyczny pomaga w poprawie przepływu limfy przez system naczyń limfatycznych, co może przyspieszyć usuwanie nadmiaru płynów i toksyn z przestrzeni międzykomórkowej. Masaż limfatyczny jest często stosowany w celu redukcji obrzęków.
Dodatkowo, poprzez stymulację układu limfatycznego, masaż ten wspiera funkcje układu immunologicznego, pomagając w zwalczaniu infekcji i chorób.

Masaż limfatyczny może być wykonany ręcznie. Masażysta wykonuje wówczas delikatne, rytmiczne ruchy i uciskanie w kierunku przepływu limfy, czyli w kierunku węzłów chłonnych. Ruchy są zazwyczaj lekkie i niezbyt głębokie.

Innym rodzajem masażu limfatycznego jest masaż wykonywany za pomocą specjalistycznych urządzeń hi-tech. np. zabieg edermolift.

Endermolift polega na precyzyjnym masażu skóry za pomocą rolki i podciśnienia. Działa to na zasadzie podnoszenia i zwalniania skóry, co ma na celu stymulację komórek skóry i poprawę mikrokrążenia. Zabieg ten ma na celu pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu, co przyczynia się do poprawy elastyczności i jędrności skóry. Jest to szczególnie ważne w kontekście redukcji zmarszczek i poprawy ogólnej struktury skóry. Zabieg Endermolift jest bezbolesny i nieinwazyjny.

Wszystkie omówione zabiegi nie tylko poprawią wygląd skóry, ale także pozytywnie wpłyną na samopoczucie i pewność siebie.Wiosna to czas nowych początków, a dbałość o swoją skórę może być doskonałym prezentem dla samej siebie.

!Pamiętaj jednak, że każdy z nas ma unikalne i indywidualne potrzeby skóry, dlatego przed wyborem jednego zabiegu warto skonsultować się z profesjonalistą, który dobierze odpowiednie procedury dostosowane do Twojej skóry.

Udostępnij: