Przebarwienia

Przebarwienia

Skóra o jednolitym odcieniu sprawia wrażenie młodszej i bardziej wypoczętej. Niestety, często wskutek działania różnego rodzaju czynników, na cerze pojawiają się piegi, ciemne plamy i innego rodzaju zmiany barwnikowe, które niekorzystnie wpływają na wygląd. Skuteczne usuwanie przebarwień skóry jest jednak możliwe, co każdego dnia udowadniamy w Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skinlogica.

Co najczęściej powoduje powstawanie przebarwień na skórze?

Za barwę skóry odpowiedzialna jest melanina - naturalny pigment, który występuje w skórze oraz włosach. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed nadmiernym promieniowaniem UV. Czasem zdarza się, że produkcja melaniny zostaje zaburzona. Wtedy może dojść do hiperpigmentacji, czyli pojawienia się na skórze przebarwień. Wyróżnia się rozmaite ich rodzaje, których występowanie jest uwarunkowane różnymi pośrednimi czynnikami, takimi jak np. zaburzenia gospodarki hormonalnej, trądzik, stosowanie fotouczulających substancji, awitaminoza, czy problemy z pracą wątroby. Podwyższone ryzyko występowania przebarwień istnieje również w przypadku kobiet w ciąży i tych, które przechodzą menopauzę. Choć najbardziej w oczy rzucają się przebarwienia usytuowane na skórze twarzy, to zmiany barwnikowe mogą występować na różnych częściach ciała np. na dłoniach, karku, ramionach, a nawet na łydkach. Przebarwienia mogą tworzyć się niezależnie od typu karnacji. Z przebarwieniami najlepiej walczyć, kiedy są w początkowym stadium rozwoju. W przeciwnym razie nieestetyczne plamy na skórze mogą stać się jeszcze bardziej rozległe i ciemniejsze. 


Jak można usunąć przebarwienia na skórze? 

Najważniejsza jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna, która zapobiega dalszemu rozwojowi istniejących przebarwień i pojawianiu się nowych. Zmiany barwnikowe można rozjaśnić przy pomocy niektórych składników obecnych w ogólnodostępnych produktach kosmetycznych. Usuwanie przebarwień tak, by całkowicie zniknęły i stały się niewidoczne również jest możliwe, dzięki profesjonalnym zabiegom w gabinecie. W gabinetach Skinlogica przeprowadzamy wiele skutecznych terapii ukierunkowanych na redukcję i usuwanie przebarwień. W naszym Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Pacjenci mogą skorzystać np. z zabiegów Derma Fusion Penmezoterapii igłowejleczenia laserem frakcyjnym Emergepeelingów kwasowych mediderma i sesdermamikrodermabrazji diamentowej oraz zabiegu Retix C Xylogic.


Dlaczego warto zdecydować się na zabieg usuwania przebarwień w gabinecie?

W naszych gabinetach specjaliści z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej dokładnie przyjrzą się Twojej skórze. Na tej podstawie określą typ problemu, stopień jego zaawansowania i liczbę zabiegów, po przeprowadzeniu których można będzie osiągnąć oczekiwane efekty. Usuwanie przebarwień w gabinecie jest w pełni bezpieczne i bardzo skuteczne.