Dlaczego się rumienię? Problem pękających naczynek na twarzy.

DLACZEGO SIĘ RUMIENIĘ? PROBLEM PĘKAJĄCYCH NACZYNEK NA TWARZY.

Dlaczego się rumienię? Problem pękających naczynek na twarzy.
Dlaczego się “ rumienię”? Czy pękające naczynka na twarzy to problem? Czy warto je leczyć? Jak je leczyć?
Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania!

Rumiane policzki zazwyczaj kojarzymy z silną reakcją na emocje. Czerwienimy się ze wstydu, ogromnej radości czy złości. Nasza twarz przybiera czerwoną barwę pod wpływem wysiłku fizycznego, ekspozycji na zimno lub ciepło. Jeśli po chwili skóra wraca do swojego normalnego koloru to wszystko jest w porządku. Problem pojawia się gdy nasza skóra pozostaje czerwona.

Czym jest rumień?

Rumień to nazwa lokalnego zaczerwienienia występującego na skórze. Powstaje wskutek rozszerzenia naczyń krwionośnych. Jest jednym z objawów stanu zapalnego skóry i najczęściej spotykanym objawem dermatologicznym. W niektórych przypadkach rumień powoduje powierzchniowe zaczerwienienie w innych objawia się jako nieregularne brązowe plamy. Rumień może występować na twarzy, szyi czy dekolcie, towarzyszą mu zazwyczaj popękane naczynka lub tzw. pajączki ( czerwone żyłki w postaci “siatki” widocznej gołym okiem pod skórą).

Rumień a trądzik różowaty.

Rumieniowi często towarzyszą również wypryski, a brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do powstania trądziku różowatego, który jest poważnym problemem skórnym.

W niektórych przypadkach rumień ustępuje samoistnie, w innych wymaga odpowiednio dobranego leczenia.

Nie należy jednak zwlekać z rozpoczęciem terapii. Drobne pękające naczynka bardzo szybko mogą zmienić się w trudne do usunięcia zmiany skórne.

Skuteczną metodą na pozbycie się problemu popękanych naczynek i rumienia może być laseroterapia.

Co warto wiedzieć o tym zabiegu laserowego usuwania rumienia?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg przeznaczony dla osób borykających się z problemami dermatologicznymi jak: rumień, popękane naczynka, pajączki, trądzik różowaty i zaczerwienienia skóry.

Leczenie laserem trwa od 15 do 60 min. W niektórych przypadkach wymaga powtórzenia w serii 3- 4 zabiegów.Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Czy zabieg laserowego zamykania naczynek jest bolesny?

Sama procedura zabiegowa jest niemal bezbolesna i co ważne, nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub opuchnięta, jednak pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Obowiązkowa konsultacja kosmetologiczna przed zabiegiem.

W Skinlogica każdy zabieg laserowego usuwania rumienia czy zamykania naczynek poprzedzony jest konsultacją kosmetologiczną.

Na podstawie wywiadu medycznego kosmetolog wyklucza przeciwwskazania i kwalifikuje do zabiegu. Po oględzinach skóry specjalista układa plan zabiegowy wskazując ilość i częstotliwość potrzebnych zabiegów.

Jakie są efekty zabiegu laserowego leczenia rumienia?

Laseroterapia charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. W większości przypadków umożliwia redukcję rumienia lub jego całkowite usunięcie. Po zabiegu skóra odzyskuje jednolity kolor, naczynia krwionośne zostają trwale zamknięte, plamy na skórze ulegają redukcji, a wygląd twarzy, szyi i dekoltu znacznie się poprawia.

Jeśli zauważysz u siebie objawy opisane powyżej - działaj szybko! Najlepiej zgłoś się do naszego specjalisty. Twoja cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa i wymaga specjalnej pielęgnacji!

Udostępnij: