Redukcja i usuwanie zmarszczek we Wrocławiu

Zmarszczki

Skóra wraz z upływem lat traci swoją jędrność i sprężystość. Często pokrywa się także siecią drobniejszych i głębszych zmarszczek, które niekorzystnie wpływają na wygląd twarzy. Czasu nie można zatrzymać, jednak skutecznie da się zminimalizować i opóźnić pojawianie się oznak starzenia się, jakimi są właśnie zmarszczki. W Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skinlogica przeprowadzamy zabiegi mające na celu usuwanie zmarszczek i poprawę ogólnego wyglądu skóry.


Co powoduje powstawanie zmarszczek?

Proces pojawiania się zmarszczek i jego szybkość, są uwarunkowane wieloma czynnikami. Wraz z wiekiem struktura, skóry traci na swojej gęstości, a włókna kolagenu i elastyny ulegają stopniowej redukcji. Kości - które pełnią funkcję rusztowania dla skóry również ulegają ubytkom. Wszystko to przyczynia się do tworzenia się zmarszczek. Procesy skutkujące pojawieniem się widocznych oznak starzenia są przyspieszane przez takie czynniki jak: nadmierne promieniowanie UV, nieodpowiednia dieta, stres, nałogi, wahania hormonalne, a także genetyczne predyspozycje. W zależności od sposobu powstawania można wyróżnić rozmaite typy zmarszczek, takie jak np. zmarszczki mimiczne, grawitacyjne i strukturalne. Pacjentki najczęściej zgłaszają się do gabinetu medycyny estetycznej i kosmetologii z problemami takimi jak kurze łapki, lwia zmarszczka, czy bruzdy nosowo-wargowe


W jaki sposób można usunąć zmarszczki?

Kremy, sera, ampułki, maski i wszelkie inne kosmetyki wykazujące działanie przeciwzmarszczkowe często tylko tuszują problem, nie zwalczając przyczyn problemu. Specyfiki lepszej jakości, z odpowiednim stężeniem substancji aktywnych, mogą spłycać zmarszczki i zmniejszać ich widoczność, jednak nie zlikwidują ich całkowicie. Chcąc zadziałać bardziej dogłębnie, warto skorzystać z nowoczesnych metod usuwania zmarszczek. Kosmetologia i medycyna estetyczna proponują szerokie spektrum zabiegów przeznaczonych dla osób u których występują widoczne oznaki starzenia się skóry. W gabinetach Skinlogica stosujemy między innymi zabiegi bazujące na aplikacji toksyny botulinowej i usieciowanego kwasu hialuronowego. Ponadto Pacjenci mogą skorzystać z mikronakłuwania Dermo Fusion Penmezoterapii igłowej, karboksyterapii Dual MC 2terapii laserem frakcyjnym Emergezabiegów endermolift LPG Alliancekuracji Retin C Xylogicmikrodermabrazji diamentowej oraz wypełniaczy poprawiających owal i napięcie skóry. 


Dlaczego warto skorzystać z usuwania zmarszczek w gabinecie? 

Zabiegi przeprowadzane w gabinecie są najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zmarszczek. Widoczną różnicę - w zależności od rodzaju przeprowadzanego zabiegu - można dostrzec już po kilku wizytach. W przypadku iniekcji kwasu hialuronowego, botoksu lub hydroksyapatytu wapnia, rezultaty widoczne są po pierwszym zabiegu.