Czy wiesz jaki wpływ ma mróz na Twoją skórę?

CZY WIESZ JAKI WPŁYW MA MRÓZ NA TWOJĄ SKÓRĘ?

Czy wiesz jaki wpływ ma mróz na Twoją skórę?
Czy wiesz jaki wpływ ma mróz na Twoją skórę?

Zimowa aura niestety bardzo negatywnie wpływa na naszą skórę, a w szczególności na delikatną skórę naszej twarzy. Chociaż wiemy, że zimą skóra wymaga szczególnej ochrony to niestety bardzo często nie jesteśmy w stanie jej w pełni osłonić przed działaniem zimy.

Dlaczego zima źle działa na naszą skórę?

Niskie, ujemne temperatury mogą powodować skurcze naczyń krwionośnych i ograniczenie przepływu krwi. Ponadto zimą bardziej jestesmy narażeni na gwałtowne zmiany temperatury, na przykład poprzez wychodzenie z ciepłego pomieszczenia na zimne powietrze. Dodatkowo, zimna pogoda często wiąże się z niską wilgotnością powietrza oraz silnymi wiatrami. Taka aura prowadzi do częstego przesuszenia skóry oraz źle wpływa na elastyczność naszych naczyń krwionośnych, co z kolei zwiększa ryzyko pękania ich pękania i powstawania pajączków lub rumienia.

Jak zminimalizować ryzyko pękających naczynek w zimie ?
  • Stosuj kremy nawilżające: Mróz prowadzi do wysuszenia skóry. Regularne stosowanie kremów nawilżających pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność skóry.
  • Unikaj gorącej wody: Gorąca woda podczas mycia twarzy może być drażniąca dla skóry. Zamiast tego używaj letniej wody, aby uniknąć dodatkowego wysuszenia skóry.
  • Noszenie ochrony przeciwsłonecznej: Zimą promienie słoneczne wciąż mogą szkodzić skórze. Stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym, zwłaszcza jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu.
  • Unikaj długotrwałego wystawiania się na mróz: Jeśli jest bardzo zimno, staraj się ograniczyć czas spędzany na zewnątrz.
  • Jeśli to możliwe noś ochronę na twarz: szalik lub specjalną maseczkę.
  • Unikaj ostrej zmiany temperatury: Gwałtowna zmiana temperatury, na przykład wchodzenie z zimnego na ciepłe pomieszczenie, może wpływać na naczynia krwionośne. Staraj się unikać nagłych zmian temperatury, a jeśli to możliwe, stopniowo dostosowuje skórę do nowych warunków.
Co zrobić jeśli na twarzy pojawi się rumień/ pęknięte naczynko/ pajączek?

W przypadku problemów z pękającymi naczynkami na twarzy skonsultuj się ze specjalistą, który pomoże ustalić przyczynę problemu i zalecić odpowiednie leczenie.

Laserowe zamykanie naczynek.

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zmian naczyniowych jest Laserowe zamykanie naczynek, znane także jako laseroterapia naczyniowa lub laseroterapia naczyniowo-twarzowa .

Na czym polega zabieg? Procedura ta wykorzystuje światło laserowe do celowanego oddziaływania na naczynia krwionośne w skórze, co powoduje ich zamknięcie bez uszkodzenia otaczających tkanek. Laserowe zamykanie naczynek jest uznawane za bezpieczną i skuteczną metodę, zazwyczaj nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub obrzęk skóry, ale zazwyczaj są one łagodne i krótkotrwałe.

W przypadku małych zmian, efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Głębsze i większe naczynka mogą wymagać serii zabiegów, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Jeśli zastanawiasz się nad laserowym zamykaniem naczynek, zalecamy skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą od laseroterapii, aby ocenić twoją skórę i omówić najlepsze opcje leczenia dla twoich indywidualnych potrzeb.

Wizytę w Skinlogica umówisz telefonicznie 502 71 61 51 lub poprzez aplikację Booksy/Skinlogica

W Skinlogica taki konsultacje są bezpłatne.

Udostępnij: