Kurze łapki

Kurze łapki

Nasza twarz składa się z około 70 mięśni, które wielokrotnie kurczą się i rozkurczają pod wpływem różnych czynników. Właśnie to powoduje powstawanie zmarszczek mimicznych, a jednym z najczęściej i najszybciej pojawiających się ich rodzajów są kurze łapki. Najlepiej jest działać profilaktycznie, ale wyeliminowanie tego problemu, gdy już się pojawi, również jest jak najbardziej możliwe Usuwanie kurzych łapek to dziedzina w której mamy ogromne doświadczenie - zaufało nam już wielu Pacjentów.


Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania kurzych łapek?

Kurze łapkwraz z upływem lat pojawiają się na twarzy naturalnie. To jedne z pierwszych zmarszczek, które można dostrzec. Dzieje się tak dlatego, że skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, co czyni ją bardziej podatną na powstawanie zmarszczek. Wiek, w jakim się pojawiają, jest różny - u jednych mogą być zauważalne już w okolicach 20 lat, u innych dopiero po 40-stce. Tendencja do tego, jak starzeje się skóra, a tym samym powstają kurze łapki, jest w dużej mierze dziedziczna. Czynnikami przyspieszającymi powstawanie kurzych łapek są także niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (naturalne i sztuczne) oraz nałogi - przede wszystkim palenie papierosów. Na kondycję skóry negatywny wpływ mają także: przewlekły brak snu, niewłaściwa dieta, a nawet nieleczone wady wzroku, które wywołują częste mrużenie oczu. 


W jaki sposób można usunąć kurze łapki?

Procedury z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej stosowane w przypadku kurzych łapek, polegają głównie na obniżeniu aktywności mięśnia okrężnego oka i głębokiej rewitalizacji skóry wokół oczu. W Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skinlogica stosujemy szereg zabiegów mających na celu usunięcie zmarszczek z okolicy oczu. Należą do nich np. Derma Fusion Penmezoterapię igłowąkarboksyterapię DUAL MC 2laser frakcyjny Emerge i Endermolift LPG Alliance


Dlaczego warto zdecydować się na zabieg w gabinecie?

Nawet wieloletnia walka z kurzymi łapkami prowadzona na własną rękę, może nie przynieść oczekiwanych efektów. Profesjonalne zabiegi gwarantują osiągnięcie dobrych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Metoda dobierana jest indywidualnie do potrzeb i stopnia zaawansowania problemu Pacjenta. W gabinetach Skinlogica zabiegi wykonuje doświadczony personel, dzięki czemu są one w pełni bezpieczne i efektywne. Zabiegi na kurze łapki nie tylko spłycają istniejące już zmarszczki, ale także zapobiegają pojawianiu się kolejnych.