Drugi podbródek

Drugi podbródek

Smukła i piękna szyja wpisuje się w najpopularniejszy z obecnie obowiązujących kanonów urody. Zdarza się jednak, że z różnych przyczyn, właśnie w rejonie szyi odkłada się nadprogramowa tkanka tłuszczowa, a skóra traci jędrność. W takim przypadku, mamy do czynienia z tzw. “drugim podbródkiem”. Jest to problem estetyczny, którego można jednak się skutecznie pozbyć. W Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skinlogica pomagamy naszym Pacjentkom i Pacjentom pożegnać się z tym defektem. WYkorzystujemy do tego celu najnowocześniejsze metody i wysokiej klasy sprzęt.

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania drugiego podbródka?

Problem drugiego podbródka jest bardziej powszechny, niż mogłoby się wydawać. Pacjenci często zgłaszają się do gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej z chęcią jego usunięcia. Należy pamiętać, że szyja stanowi przedłużenie naszej twarzy, a skupisko tkanki tłuszczowej zlokalizowane w tym obszarze powoduje, że Skupisko tkanki tłuszczowej zlokalizowane w tym obszarze powoduje, że twarz i szyja nie prezentują się atrakcyjnie. Wbrew pozorom nie jest to tylko problem osób otyłych - zmaga się z nim także wiele szczupłych osób. Przyczyn powstawania podwójnego podbródka jest wiele.  Zły wpływ odgrywa dieta, szczególnie ta bogata w cukry, tłuszcze i sól. Nadmierne odkładanie się tłuszczu w rejonie szyi, często występuje także u ludzi z obciążeniami genetycznymi.

Negatywny wpływ na wygląd szyi może mieć też długotrwałe przyjmowanie niewłaściwej pozycji ciała. Podwójny podbródek pojawia się powszechnie u osób, które się garbią i często chodzą z opuszczoną głową. Ułożenie ciała podczas snu również ma znaczenie - należy unikać spania na wysokich poduszkach. Owal twarzy traci swoją gęstość wskutek zachodzących procesów starzenia się twarzy i długoletniej, nadmiernej ekspozycji na naturalne i sztuczne promieniowanie UV. 


W jaki sposób można zlikwidować podwójny podbródek?

Likwidacja drugiego podbródka może zostać przyspieszona poprzez systematyczne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, ale najefektywniejszym środkiem, dzięki któremu można się go pozbyć, są profesjonalne zabiegi w gabinecie. W naszym instytucie wykorzystujemy wiele nowoczesnych metod, takich jak: mezoterapia igłowa, termolifting Alma Accent Reform, endermolift LPG Alliance, lipolizę iniekcyjną i kriolipolizę lipocontrast. Rodzaj zabiegu dobieramy indywidualnie do potrzeb konkretnego Pacjenta i stopnia zaawansowania jego problemu. Procedurę przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i osiągnięcie fantastycznych efektów.