Depilacja laserowa jesienią? Czy to już czas?

DEPILACJA LASEROWA JESIENIĄ? CZY TO JUŻ CZAS?

Depilacja laserowa jesienią? Czy to już czas?
DEPILACJA LASEROWA JESIENIĄ? CZY TO JUŻ CZAS NA ZABIEGI?

Czy to prawda, że zabiegi depilacji laserowej najlepiej wykonać jesienią oraz zimą?

Nowoczesne lasery diodowe do depilacji laserowej pozwalają na przeprowadzenie zabiegów epilacji o każdej porze roku. Jednak prawdą jest, że depilację laserową najlepiej przeprowadzić w okresie jesień- wczesna wiosna. Istnieje kilka powodów, dla których warto trzymać się tych wytycznych:

W OKRESIE LETNIM CIĘŻKO CHRONIĆ SKÓRĘ PRZED SŁOŃCEM.

Po pierwsze w okresie letnim dość ciężko chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. A jak wiemy, po zabiegu depilacji laserowe, zaleca się unikania opalania przez okres 2- 4 tygodni. Skóra po zabiegu epilacji laserowej jest bardziej wrażliwa, a przez to skłonna do podrażnień, a nawet poparzeń.

Dodatkowo po laseroterapii, skóra może być bardziej podatna na przebarwienia, szczególnie jeśli nie stosujemy się do wytycznych kosmetologa i rezygnujemy ze stosowania kremów z wysokim filtrem SPF (min.50). W okresie jesiennym, gdy słońca jest mniej intensywne, ryzyko wystąpienia przebarwień jest znacznie mniejsze.

JESIENIĄ ORAZ ZIMNĄ SKÓRA JEST JAŚNIESZA.

Po drugie, jesienią oraz zimą nasza skóra jest naturalnie jaśniejsza. Lasery diodowe, działają na melaninę zawartą we włosach. Im jaśniejsza skóra, tym laser lepiej “ widzi” włosek. Zatem jasna skóra i widoczne, ciemniejsze owłosienie to idealne warunki do skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej, na każdej części ciała od nóg po plecy, pachy, twarz i bikini!

TRWAŁA DEPILACJA LASEROWA WYMAGA PRZEPROWADZENIA SERII ZABIEGÓW.

Po trzecie, aby trwale pozbyć się niechcianego owłosienia, należy przeprowadzić serię zabiegów ( w zależności od części ciała od 6-8 zabiegów). Sesje zabiegowe, powinny być rozłożone w czasie. Zazwyczaj zachowuje się odstępy między zabiegami, co kilka tygodni. W przypadku depilacji twarzy co 4 tygodnie, w przypadku depilacji laserowej nóg/ bikini lub innych części ciała co ⅞ tygodni. Rozpoczynając zabiegi epilacji laserowej jesienią, możemy mieć pewność, że większość zabiegów zostanie wykonana przed nastaniem wakacji, a my już kolejnego lata będziemy cieszyć się piękną i gładką skórą każdego dnia.

JEŚLI PLANUJESZ ROZPOCZĘCIE ZABIEGÓW DEPILACJI LASEROWEJ UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ!

! Ważne. Jeśli właśnie planujesz rozpocząć swoją serię zabiegów depilacji laserowej, zgłoś się najpierw do naszego gabinetu we Wrocławiu w celu umówienia wizyty wstępnej.

Taka konsultacja w Skinlogica jest bezpłatna, trwa około 25-30 min. Kosmetolog, w tym czasie, przeprowadzi z Tobą wywiad kwalifikujący do zabiegu, wykluczy przeciwwskazania, opowie o zabiegu. Dodatkowo podpowie jak pielęgnować skórę przed zabiegiem oraz po. A na koniec wykona próbę laserową. Będziemy mieć pewność, że Twoje zabiegi będą bezpieczne, trwałe i skuteczne!

Udostępnij: