Resurfacing skóry- dowiedz się wszystkiego!

RESURFACING SKÓRY- DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO!

Resurfacing skóry- dowiedz się wszystkiego!
Dowiedz się wszystkiego o Resurfacingu skóry!

Czy słyszałaś/eś już o Resurfacingu skóry? Co to za zabieg? Dla kogo jest wskazany? Jakie są efekty?

“Resurfacing skóry" to ogólna nazwa procedur kosmetologicznych, które mają na celu poprawę wyglądu skóry poprzez usunięcie jej martwych komórek .

Istnieje kilka różnych metod resurfacingu skóry, z których każda ma swoje własne zastosowanie i efekty. Dziś jednak skupimy się na metodzie, która uważana jest za najskuteczniejszą.

Porozmawiamy o laserowym resurfacingu skóry, a dokładnie o zabiegu z wykorzystaniem technologii "pixel", która odnosi się do frakcyjnego laserowego resurfacingu skóry.

Na czym polega ten zabieg?

W Skinlogica zabiegi resurfacingu wykonujemy z wykorzystaniem lasera **iPixel firmy Alma Harmony. iPixel to laser erbowo-yagowy o długości fali 2940 nm. Jest laserem frakcyjnym ablacyjnym.

Ogólnie rzecz biorąc, zasada działania polega na tym, że laser emituje wiązkę światła, która jest podzielona na liczne małe obszary, nazywane "pikselami".

Każdy piksel jest punktem lasera, który oddziałuje na skórę, usuwając cienką warstwę tkanek. W miejscach padania wiązki lasera naskórek oraz część skóry właściwej ulega odparowaniu ( ablacji), tworząc mikrokolumny uszkodzeń.

Pomiędzy tymi mikro kolumnami skóra pozostaje nieuszkodzona, co znacznie przyśpiesza gojenie i rekonwalescencję. Po zabiegu dochodzi do złuszczenia naskórka, dzięki czemu skóra nabiera świeżego wyglądu, a przez kolejne miesiące włókna kolagenowe ulegają stymulacji i przebudowie.

Uszkodzenia skóry wspomagają produkcję nowego kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka strukturalne skóry, które nadają jej jędrność i elastyczność.

Okres rekonwalescencji.

Ponieważ laserowy resurfacing skóry to zabieg dość inwazyjny, bezpośrednio po nie skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta.

Po kilku dniach mogą pojawić się strupki, których nie należy zdrapywać czy zdzierać. Odpadną samoistnie.

Z uwagi na dużą tkliwość skóry, przez cały okres rekonwalescencji, zalecane jest stosowanie kremów wspomagających regenerację skóry oraz fotoprotekcji.

Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj około 7 dni, , ale do codziennej aktywności można powrócić zazwyczaj już po 2 dniach.

Kiedy spodziewać się efektów zabiegu?

Pierwszych efektów zabiegu można spodziewać się już po 7 dniach, jednak pamiętać należy, że okres odbudowy skóry trwa od 28 do nawet 120 dni. Kondycja skóry poprawiać się będzie przez następne 3- 6 miesięcy.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Redukcji zmarszczek i drobnych linii mimicznych.

Poprawy elastyczności i jędrności skóry.

Zmniejszenia przebarwień i plam pigmentacyjnych.

Wygładzenia nierówności tekstury skóry.

  • Poprawa tekstury skóry: Usunięcie martwych komórek skóry i stymulacja produkcji kolagenu może poprawić ogólną teksturę skóry oraz zmniejszyć widoczne i rozszerzone pory skóry.

  • Redukcja zmarszczek. Resurfacing skóry może pomóc w redukcji widoczności zmarszczek i linii mimicznych, szczególnie w obszarze twarzy, szyi i dłoni.

  • Ogólne odmłodzenie skóry. Procedury resurfacingu mogą być stosowane jako część holistycznego planu anty-aging. Stosowane są w celu odmłodzenia i poprawy ogólnego wyglądu skóry.

  • Usuwanie przebarwień: Zabiegi pixel laserem mogą pomóc w redukcji przebarwień skóry, takich jak plamy słoneczne czy przebarwienia potrądzikowe, plamy starcze i inne nieprawidłowości koloru skóry (melasmy).

  • Ujędrnienie skóry. Laser działa stymulująco na produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy elastyczności skóry.

  • Redukcja blizn: Zabiegi te, poprzez złuszczanie górnej warstwy skóry, mogą również pomóc w zmniejszeniu widoczności blizn potrądzikowych, pooperacyjnych lub innych blizn na skórze twarzy i ciała.

Czy każdy może wykonać zabieg laserowego resurfacingu skóry?

Warto pamiętać, że nie każdy kwalifikuje się do tego rodzaju zabiegów, a wybór tej metody odmładzania skóry zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj skóry, problemy skórne, historia medyczna pacjenta i preferencje.

Przed przystąpieniem do resurfacingu skóry umów się na konsultację z doświadczonym specjalistą, który oceni indywidualne potrzeby Twojej skóry.

Oto niektóre ogólne przeciwwskazania do zabiegu laserowego odmładzania skóry:

Ciąża i karmienie piersią: Kobiety w ciąży lub karmiące piersią zazwyczaj nie są kwalifikowanego do tego typu zabiegów.

Aktywna infekcja skórna: Jeśli pacjent/ pacjentka ma aktywną infekcję skórną w obszarze, który ma być poddany zabiegowi (np. opryszczkę) zabieg zostanie może odłożony do momentu, gdy infekcja zostanie wyleczona.

Świeża opalenizna: Osoby o świeżej opaleniznie mogą mieć zwiększone ryzyko powikłań, takich jak hiperpigmentacja czy oparzenia skóry. Zazwyczaj zaleca się unikania słońca na min. 4 tygodnie przed zabiegiem.

Choroby skóry: Choroby skóry, takie jak łuszczyca czy trądzik różowaty, mogą sprawić, że laserowe odmładzanie skóry nie będzie możliwe.

Zastosowanie leków fotouczulających: Pacjenci przyjmujący leki fotouczulające, które zwiększają wrażliwość skóry na światło, mogą mieć większe ryzyko reakcji skórnych po zabiegu.

Na koniec warto dodać, że najlepszy czas na wykonanie laserowego odmładzania skóry to jesień- zima- wczesna wiosna.

W tych okresach, intensywność promieni UV jest niższa, a skóra jest mniej narażona na uszkodzenia.

Pamiętaj, że zabiegi laserowe mogą zwiększyć ryzyko reakcji skórnych, takich jak przebarwienia czy oparzenia, gdy skóra jest niedostatecznie chroniona przed słońcem.

Po zabiegu ważne jest, aby konsekwentnie stosować ochronę przeciwsłoneczną stosująć kremy z wysokimi filtrami SPF 50 i chronić skórę przed promieniowaniem UV nosząc kapelusze i unikając opalania.

Udostępnij: