Cellulit

Cellulit

Cellulit jest powszechnym problemem, który dotyka bardzo wiele osób. Gdy skóra na udach, brzuchu i pośladkach traci jędrność, a jej koloryt i struktura są nierównomierne, warto podjąć zdecydowane działania, które pomogą przywrócić jej dawną świetność. Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skinlogica jest miejscem, gdzie można skorzystać z profesjonalnych zabiegów usuwania cellulitu, które wykazują się potwierdzoną skutecznością.


Cellulit - najczęstsze przyczyny jego powstawania? 

Cellulit, nazywany potocznie pomarańczową skórką pomarańczową, powodowany jest wskutek niewłaściwego umiejscowienia komórek tłuszczowych. Cellulitowi często towarzyszy obrzęk i włókniste zmiany zlokalizowane w tkance podskórnej. Ten defekt estetyczny najczęściej występuje w przypadku kobiet, jednak w niewielkim procencie dotyka także mężczyzn. Może objawiać się zarówno u nastolatków, jak i osób dorosłych. Większego znaczenia nie ma także tusza -  skórka pomarańczowa nie wybiera.  Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Jednym z głównych powodów jego tworzenia się są zmiany hormonalne. Zbyt wysoki poziom estrogenów i zaniżona zawartość progesteronu zdecydowanie podwyższają skłonność do powstawania cellulitu. Częstą przyczyną jest niedostateczna ilość aktywności fizycznej. Cellulit związany jest też z zatrzymywaniem się wody w organizmie. Zjawisku temu sprzyja dieta bogata w sól. Powstawaniu cellulitu służy także dieta bogata w cukier. Skórka pomarańczowa znacznie częściej dotyka też osoby nałogowo palące papierosy i borykające się z zaburzeniami krążenia. 


W jaki sposób można zlikwidować cellulit?

Sposób walki z cellulitem będzie w dużej mierze uzależniony od jego rodzaju i stopnia zaawansowania problemu. Można wyróżnić dwa podstawowe typy cellulitu: wodny (nazywany także twardym) oraz tłuszczowy (określany również mianem miękkiego). Każdy z tych typów ma cztery stadia zaawansowania. Domowe metody i ogólnodostępne kosmetyki mogą przynieść rezultat tylko w przypadku zmian o powierzchownym charakterze. Gdy cellulit jest już mocno widoczny, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W Skinlogice proponujemy naszym Pacjentom szereg bezpiecznych i skutecznych zabiegów ukierunkowanych na usuwanie cellulitu. Stosujemy między innymi metody takie jak: mezoterapia igłowa, karboksyterapia dual MC2, Alma Accent Reform, czy ENdermologie Alliance LPG


Dlaczego warto zdecydować się na zabieg usuwania cellulitu w gabinecie?

Walka z cellulitem często jest trudną i żmudną batalią. Próba uporania się z tym problemem na własną rękę może nie przynieść oczekiwanych efektów. Zabiegi wykonywane w gabinecie mają wiele punktów przewagi nad domowymi metodami. Przede wszystkim podczas specjalistycznej konsultacji w Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skinlogica, nasi specjaliści mogą obejrzeć skórę Pacjenta i indywidualnie dobrać dla niego najlepszą możliwą terapię. Zabiegi gabinetowe cechują się też najwyższym stopniem bezpieczeństwa, a jednocześnie są bardzo skuteczne.