O co zapytamy Cię podczas konsultacji przed zabiegiem depilacji laserowej?

O CO ZAPYTAMY CIĘ PODCZAS KONSULTACJI PRZED ZABIEGIEM DEPILACJI LASEROWEJ?

O co zapytamy Cię podczas konsultacji przed zabiegiem depilacji laserowej?
O co zapytamy Cię podczas konsultacji przed zabiegiem depilacji laserowej?

Zastanawiasz się jakie pytania zada Ci kosmetolog podczas konsultacji przed zabiegiem depilacji laserowej? Czy pytania są krępujące? Czy muszę na nie odpowiadać? Po co je zadaje? I czy konsultacja jest w ogóle potrzebna?

Na te wszystkie pytania odpowiemy w tym artykule.

Zacznijmy od tego, że konsultacja przed zabiegiem depilacji laserowej, jest nie tylko zalecana ale w większości przypadków konieczna! Jeśli po raz pierwszy w życiu decydujesz się na zabiegi depilacji laserowej powinieneś zgłosić się na konsultację wstępną. Zazwyczaj gabinety kosmetologiczne wykonują ją bezpłatnie.

W Skinlogica konsultacja przed zabiegiem depilacji laserowej jest zawsze bezpłatna i trwa około 25 min.

Po co wykonujemy konsultację przed zabiegiem depilacji laserowej?

Konsultacja przede wszystkim, ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zabiegu depilacji laserowej. Musisz pamiętać, że zabieg epilacji laserowej to dość inwazyjny zabieg, do którego należy się odpowiednio przygotować.

Wywiad medyczny.

Podczas konsultacji kosmetolog przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, który pozwoli wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Zapyta Cię o ostatnio przebyte choroby, choroby przewlekłe, przyjmowane leki, suplementy diety, zioła czy witaminy.

Istnieje grupa chorób, które mogą trwale lub czasowo uniemożliwić wykonanie depilacji laserowej. Do takich chorób należą np. choroby nowotworowe, niektóre choroby autoimmunologiczne czy zakażenia wirusowe lub grzybicze. Kosmetolog podczas wywiadu poinformuje Cię czy wykonanie zabiegu w Twoim przypadku jest wskazane.

Wywiad medyczny zawiera również pytania o przyjmowane leki, suplementy diety, zioła czy witaminy. Istnieją substancje wykazują właściwości uwrażliwiające skórę na światło słoneczne oraz promieniowanie lasera diodowego, którym zazwyczaj wykonywane są zabiegi. Do takiej grupy zalicza się np. niektóre leki psychotropowe, antybiotyki, terapie hormonalne, witaminę A lub C i jej pochodne czy zioła: nagietek, skrzyp polny, dziurawiec. Takich preparatów jest cała lista.

Kosmetolog poinformuje Cię jeśli substancja, którą przyjmujesz jest niebezpieczna. Zazwyczaj taki preparat należy odstawić na określony czas przed zabiegiem (od 3 do nawet 6 miesięcy ). Jeśli odstawienie leku jest niemożliwe, należy zgłosić się do lekarza po zamiennik lub odłożyć zabieg depilacji na okres przyjmowania leku.

Czy pytania są niedyskterne?

Pytania, które zadaje specjalista podczas wywiadu mogą wydawać Ci się niedyskretne, jednak są konieczne dla zachowania bezpieczeństwa epilacji laserowej. Wszystkie informacje, uzyskane podczas konsultacji są tylko i wyłącznie do wiadomości kosmetologów pracujących w gabinecie. Są to dane medyczne- więc dane wrażliwe. Objęte klauzurą prywatności. Nie musisz obawiać się, że zostaną upublicznione czy wykorzystane w innych, niż w celach wywiadu medycznego, sposób.

Na wszystkie pytania musisz odpowiadać zgodnie z prawdą i stanem faktycznym zdrowia. Tylko takie odpowiedzi zapewnią bezpieczeństwo Twojego zabiegu. Co może się stać jeśli nie poinformujesz kosmetologa o swoich lekach czy chorobach?

Skutki uboczne- jak uniknąć?

Zabieg depilacji laserowej niesie ze sobą pewne ryzyko skutków ubocznych. Należą do nich podrażnienia, a nawet poparzenia skóry. Możliwość wystąpienia przebarwień czy innych zmian skórnych. Skutki uboczne zdecydowanie częściej występują u osób, które nie dostosowały się do zaleceń kosmetologa.

Konsultacja "przyspieszy" efekty zabiegu depilacji laserowej.

Ponadto, podczas konsultacji specjalista od laserowej depilacji oceni Twoją skórę, określi typ i grubość włosów, by na tej podstawie dostosować parametry lasera, które pozwolą uzyskać najlepsze i najszybsze efekty zabiegu.

Dowiesz się również, jak prawidłowo przygotować się do zabiegu depilacji laserowej, jak dbać i pielęgnować swoją skórę po zabiegu. Czego unikać bezpośrednio przed i po zabiegu. Z jakich aktywności fizycznych zrezygnować oraz kiedy można bezpiecznie opalać skórę.

Konsultacja, możliwość zadania specjaliście wszystkich nurtujących Cię pytań, omówienie Twoich oczekiwań oraz dostosowanie planu leczenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Konsultacja pozwala uniknąć niepożądanych skutków ubocznych, aby zabiegi depilacji laserowej były szybkie, przyjemne i efektowne.

Udostępnij: