Konsultacja przed depilacją laserową. Czy to ważne?

KONSULTACJA PRZED DEPILACJĄ LASEROWĄ. CZY TO WAŻNE?

Konsultacja przed depilacją laserową. Czy to ważne?
Konsultacja przed depilacją laserową

Planujesz depilację laserową? Umów się na bezpłatną konsultację!

Czy wiesz dlaczego konsultacja przed zabiegiem depilacji laserowej jest taka ważna? Dlaczego powinna odbyć się minimum 24 godziny przed Twoim pierwszym zabiegiem i dlaczego nie warto z niej rezygnować?

Zabieg depilacji laserowej to nie zabieg kosmetyczny!

Zabiegi depilacji (epilacji laserowej) to zabieg kosmetologiczny, nie czysto kosmetyczny jak nieinwazyjna henna czy depilacja woskiem. Profesjonalnie przeprowadzona depilacja laserowa zapewnia same korzyści jednak, w przypadku laseroterapii istnieje szereg zasad i wskazań, których należy przestrzegać, aby cieszyć się trwałymi i wymiernymi efektami.

W Skinlogica konsultacja przed depilacją laserową jest kluczowym krokiem, który pomaga zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność Twojego zabiegu.

Wywiad medyczny, wyklueczenie przeciwwskazań oraz próba laserowa.

Przede wszystkim, podczas konsultacji przeprowadzimy z Tobą wywiad medyczny, który pozwoli zidentyfikować ewentualne przeciwwskazania do depilacji laserowej.Niektóre choroby takie jak aktywne infekcje skórne, choroby nowotworowe czy choroby autoimmunologiczne mogą trwale lub czasowo wykluczyć Cię z zabiegów depilacji laserowej. Ponadto stosowanie leków, suplementów diety, witamin czy nawet picie naparów ziołowych o właściwościach światłouczulających może wpłynąć na możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Podczas konsultacji poinformujemy Cię, które substancje są bezpieczne, które należy ( w miarę możliwości) odstawić, a których należy całkowicie unikać.

Dodatkowo podczas konsultacji, wykonamy próbę laserową, aby sprawdzić czy nie jesteś uczulona/y na światło lasera diodowego. Taka próba powinna odbyć się min. 24h przed pierwszym zabiegiem.

Próba laserowa powinna zostać wykonana minimum na 24 h przed samym zabiegiem!

Zalecenia przed depilacją laserową.

W naszym gabinecie depilację laserową przeprowadzamy laserami diodowymi. Są to skuteczne i bezpieczne urządzenia z certyfikatami CE. Jednak, jak w przypadku każdej laseroterapii, istnieje ryzyko podrażnień, przebarwień czy poparzeń skóry. Zwłaszcza jeśli nie zastosujesz się do naszych zaleceń.

Listę zaleceń, dokładny opis przygotowania do zabiegu, pielęgnacji skóry przed i po otrzymasz podczas wizyty wstępnej.

Indywidualne dopasowanie technologii lasera oraz jego paramatrów.

Z doświadczenia wiemy, że aby depilacja laserowa była trwała i efektywna należy zabieg dopasować indywidualnie do Pacjenta. Każdy pacjent ma inny kolor skóry i włosów, co wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo depilacji laserowej. W trakcie konsultacji nasz specjalista oceni rodzaj Twojej skóry, kolor i grubość włosów i na tej podstawie dopasuje technologię lasera diodowego oraz jego parametry.

Należy pamiętać, że różne typy laserów są skuteczne dla różnych rodzajów skóry i włosów. Dlatego w Skinlogica mamy aż dwa typy urządzeń: do włosów jasnych i ciemnych oraz do jasnej i ciemnej karnacji. Pozwala to nam zapewnić bardzo wysoką skuteczność epilacji.

Zadaj pytanie kosmetologowi!

Podczas konsultacji będziesz mieć możliwość zadawania wszelkich dręczących Cię pytań a nasz Kosmetolog z przyjemnością, postara się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Umów wizytę wstępną!

W Skinlogica konsultacja wstępna jest bezpłatna i niezobowiązująca. Zapraszamy Cię! Umów wizytę poprzez system Booksy lub zadzwoń do nas!

Udostępnij: