Skuteczna depilacja – jaką metodę wybrać?

SKUTECZNA DEPILACJA – JAKĄ METODĘ WYBRAĆ?

Skuteczna depilacja – jaką metodę wybrać?

Skuteczna depilacja – jaką metodę wybrać? Nie ma nic bardziej irytującego, niż potrzeba ciągłego usuwania niechcianych włosów. Powoduje ona sytuacje, w których założenie letniej sukienki lub wyjście na ważne wydarzenia staje się problematyczne. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej kobiet szuka sposobów na skuteczną i trwałą depilację. Którymi z nich warto się zainteresować? Dostępne opcje trwałego usuwania owłosienia.

Myśląc o pozbywaniu się włosów, zapewne pierwszym co przychodzi Ci na myśl, jest maszynka. Golenie może być łatwe, jednak usuwa tylko widoczną część włosa, więc po dwóch dniach owłosienie znów staje się widoczne. Depilator z kolei zapewnia efekt gładkiej skóry nawet do dwóch tygodni, jednak nie da się ukryć, że włoski mogą wrastać w skórę, a ich usuwanie zwyczajnie boli. Powoduje to, że tych metod na pewno nie można uznać za skuteczne. Dostępne są różne formy trwałego usuwania włosów. Wszystkie są bezpiecznymi i szybkimi zabiegami, które pozostawiają skórę gładką przez miesiące lub nawet dłużej. Depilacja laserowa to nieinwazyjna procedura, która osłabia, uszkadza lub usuwa mieszek włosowy, zapobiegając jego odrastaniu na okres od 6 do 12 miesięcy lub nawet na zawsze. Nie jest to jednak natychmiastowy rezultat – proces trzeba kilkukrotnie powtarzać, by osiągnąć wymarzony efekt.

Różne części ciała a metody depilacji

Depilacja laserowa może być stosowana w przypadku każdej części ciała, takiej jak nogi, pachy, plecy, ramiona, bikini, twarz. Tak szerokiego zastosowania nie mają ani maszynki, ani depilatory, ani kremy. Dobór odpowiedniej metody jest tu niezwykle ważny, ponieważ niektóre miejsca na ciele zasługują na szczególną troskę i delikatność. Mechaniczne sposoby, co prawda usuwają włosy na kilka dni, ale również negatywnie oddziałują na stan skóry. Zaczerwienienia i podrażnienia nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale mogą też generować większe problemy, takie jak np. zapalenie mieszków włosowych. Depilacja laserowa pozwala zapomnieć o tych niedogodnościach i sprawia, że skóra jest gładka na dłużej i nienaruszona.

Dlaczego warto wybrać depilację laserową?

Laserowe usuwanie włosów polega na wysyłaniu impulsów światła laserowego, które zniszczą mieszek włosowy. Urządzenie emituje pojedynczą zogniskowaną długość fali światła, która jest zoptymalizowana pod kątem absorpcji – można więc ją dostosować do stanu włosów, czy ich koloru. Depilacja laserowa wykorzystuje skoncentrowaną energię, która jest kierowana prosto do pigmentu włosów. Laser działa najlepiej w przypadku tych Pacjentów, którzy mają ciemniejsze owłosienie i jasną skórę – jest więc idealny dla większości Polek. Rozmiar obszaru, który poddawany jest depilacji, wpływa na czas trwania każdej sesji. I tak usunięcie wszystkich włosów pod pachami może zająć jedynie 15 minut, z kolei w przypadku łydek zabieg trwa ok. pół godziny. Nie ma też znaczenia, jak dużo włosów masz do usunięcia – depilacja laserem sprawdza się zarówno w przypadku nieznacznego, jak i bardzo bujnego owłosienia. W ciągu kilku minut zdecydowana część mieszków włosowych zostaje zniszczona, więc już po pierwszym zabiegu można odczuć efekt odświeżonej skóry, który utrzymuje się kilka miesięcy. Z każdą kolejną depilacją laserową czas ten będzie się wydłużał, aż w końcu będziesz mogła pozbyć się niechcianego owłosienia nawet na zawsze.

Agata Domagała Manager Skinlogica

Udostępnij: