SKINLOGICA

Wyższy wymiar Twojego piękna.

Czy wiesz jaka jest rożnica pomiędzy epilacja laserowa a depilacja IPL?

CZY WIESZ JAKA JEST ROŻNICA POMIĘDZY EPILACJA LASEROWA A DEPILACJA IPL?

Czy wiesz jaka jest rożnica pomiędzy epilacja laserowa a depilacja IPL?

Czy wiesz jaka jest rożnica pomiędzy epilacja laserowa a depilacja IPL?

Rożnica pomiędzy epilacja laserowa a depilacja IPL to jedno z najczęściej poruszanych zagadnień podczas naszych bezpłatnych konsultacji w Instytucie Skinlogica. Większość pacjentów słyszało już o domowych urządzeniach IPL, część testowała je w domu lub w gabinetach kosmetycznych.

Na czym polega wiec różnica pomiędzy depilacja IPL a profesjonalna epilacja laserem diodowym? IPL to nie laser, jest to tzw. fotodepilacja. IPL to skrót od Intense Pulsed Light co oznacza: intensywnie pulsujące światło. Zabieg depilacji IPL, w dużym uproszczeniu, polega na intensywnym naświetlaniu lampa ksenonowa, umieszczona w głowicy urządzenia IPL, wybranego obszaru skóry. Jej wykorzystanie w urządzeniu do depilacji powoduje uszkodzenie włosków u nasady. Zabieg taki opóźnia ich odrost o kilka tygodni. Metoda ta jest na tyle powszechna, ze obecnie można ją stosować, tak jak depilacje woskiem, zarówno w domu przy użyciu domowych depilatorów dostępnych w marketach jak i w gabinetach kosmetycznych.

Zabiegi laserem diodowym, natomiast można wykonać wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym lub w klinikach dermatologicznych. Laser diodowy wykorzystuje fale laserowe, które poprzez melanine zawarta we włosach wnikają w cebulki włosa, skutecznie je uszkadzając. Przez co włosy nie odrastają. Ponad to fale lasera mają zawsze taka samą długość fali dlatego działają tylko na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodząc przy tym innym tkankom dookoła. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji wszystkie tkanki w obszarze zabiegowym. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez tkanki okoliczne . IPL nie działa wybiórczo na włos.

Widzimy wiec, ze podstawowa różnica tkwi w skuteczności i bezpieczeństwie zabiegów. Laser diodowy usuwa owłosienie na zawsze. Oznacza to, że po zaleconej przez kosmetologa serii zabiegów depilacji (epilacji) laserem diodowym włosy nie odrastają. Natomiast depilacja przy użyciu urządzenia IPL wymaga kilkunastu powtórzeń, a do tego włosy mogą odrosnąć.

Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem Light Sheer sięga nawet 95%. To znaczy, że może odrosnąć tylko 5 % włosków, które są zazwyczaj bardzo jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika – melaniny.

Wiec jeśli chcemy usunąć owłosienie trwale zdecydujmy się od razu na zabiegi depilacji laserem diodowym. Jak wynika z naszego doświadczenia, u pacjentów korzystających wcześniej z zabiegów urządzeniem IPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione. Cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być uszkodzone lub zdeformowane przez co skuteczna laserowa depilacja (epilacja) laserem diodowym może być trudniejsza i może wymagać większej ilości powtórzeń.

Agata Domagała
Manager Skinlogica

Udostępnij: