Czy depilacja laserowa jest zabiegiem dla Ciebie?

CZY DEPILACJA LASEROWA JEST ZABIEGIEM DLA CIEBIE?

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem dla Ciebie?

Profesjonalna depilacja laserowa to jedyny zabieg, który pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Depilacja woskiem, elektroliza, fotodepilacja IPL, depilatory elektryczne to rozwiązania tymczasowe. Jeśli męczy Cię problem nadmiernego owłosienia, wrastających włosków i podrażnień po goleniu zabieg depilacji laserowej stanowi idealne i skuteczne rozwiązanie.

Decydując się na zabieg depilacji (epilacji) laserowej warto wiedzieć, że efekt idealnie gładkiej skóry, pozbawionej zbędnego owłosienia wiąże się z koniecznością wykonania serii zabiegów. W większości przypadków na jedną część ciała wykonuje się od 4- 6 zabiegów. Taka seria wymaga czasu, ponieważ zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w odstępach 4 tygodnie na twarz, 8 tygodni na ciało.

Konieczność powtarzania zabiegów wynika z faktu,że laser, poprzez melaninę zawartą we włosach, wnika do cebulki włosa trwale ją uszkadzając. Dlatego też, skutecznie laser może zadziałać tylko na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu- czyli takie, które są umiejscowione w skórze. W pozostałych fazach włos znajduje się w trybie uśpienia i nie jest widoczny dla światła lasera.

Serię zabiegów depilacji laserowej najlepiej jest wykonać w okresie jesienno-zimowym. Przede wszystkim, dlatego że słońce i mocna opalenizna to jedno z najważniejszych przeciwwskazań do depilacji laserowej. Zarówno przed, jak i po zabiegu należy odczekać około 2 tygodni przed ekspozycją skóry na słońce. Ponad to w okresie jesiennym i zimowym skóra jest jaśniejsza, co sprawia, że światło lasera będzie lepiej absorbowane przez same włosy i zabiegi będą dużo bardziej efektywne.

Wybierając gabinet depilacji laserowej należy zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo! Jeśli chcesz mieć gwarancję skuteczności i wysokiej jakości wykonania zabiegu zdecyduj się na gabinet z doświadczeniem, profesjonalnym personelem i najskuteczniejszym urządzeniem.

W Skinlogica pracujemy na laserze diodowym LightSheer Duet, który uzyskał certyfikat jakości i bezpieczeństwa FDA. Zabiegi przeprowadzają odpowiednio przeszkoleni kosmetolodzy posiadający certyfikaty uprawniające do wykonywania zabiegów laseroterapii. Przed zabiegiem wykonujemy próbę laserową i przeprowadzamy wywiad medyczny, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegów depilacji laserowej.

Dodatkowo decydując się na serię zabiegów depilacji laserowej w Skinlogica zaproponujemy pakiety promocyjne dopasowane w zależności od indywidualnych potrzeb.

Jeśli nadal masz wątpliwości czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie- umów się na konsultację. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania!

Agata Domagała Manager Skinlogica

Udostępnij: