Zobacz zabiegi, które pomogą odzyskać Ci zdrowy i piękny wygląd nóg.

ZOBACZ ZABIEGI, KTÓRE POMOGĄ ODZYSKAĆ CI ZDROWY I PIĘKNY WYGLĄD NÓG.

Zobacz zabiegi, które pomogą odzyskać Ci zdrowy i piękny wygląd nóg.

Nogi to zdecydowanie jeden z głównych atutów kobiety. Niestety nie wszystkie z nas natura “wyposażyła” w smukłe i długie nogi Anji Rubik.Większość kobiet boryka się z problemem opuchniętych, zmęczonych i ciężkich nóg. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą pozbyć się tych uporczywych problemów, abyś mogła cieszyć pięknymi i przede wszystkim zdrowymi nogami.

Problem: zmęczone, opuchnięte i ciężkie nogi

Główną przyczyną puchnięcia i uczucia zmęczenia nóg jest złe funkcjonowanie układu żylnego. Jeśli przez większość dnia stoisz lub siedzisz za biurkiem odpływ krwi z kończyn dolnych jest utrudniony przez co zwiększa się jej ciśnienie. Długotrwały zastój krwi może powodować uszkodzenie zastawek i naczyń krwionośnych, a w konsekwencji prowadzić do rozwoju choroby żylakowej.

O swoje nogi możesz zadbać prostymi, domowymi sposobami oraz specjalistycznymi zabiegami w gabinetach medycyny estetycznej

Oto kilka podstawowych zasad zdrowych nóg: w pracy unikaj długotrwałego zastygania w bezruchu. Zrób sobie chwilkę przerwy, poruszaj nogami, zrób kilka przysiadów, poruszaj palcami stóp. Siedząc przy biurku nie zakładaj nogi na nogę.

  • Po pracy połóż się na chwilę z nogami uniesionymi do góry np.opartymi o poduszkę.
  • Pamiętaj o umiarkowanej aktywności fizycznej, staraj się dużo spacerować.
  • Unikaj soli w swojej diecie i pij dużo wody. Zrezygnuj z sauny i gorących kąpieli na rzecz chłodnego porannego i wieczornego prysznica.
  • Doraźną pomoc w walce z opuchniętymi nogami zapewnią specjalistyczne masaże. W szczególności drenaż limfatyczny i endermologia.

Drenaż limfatyczny LipoContrast przede wszystkim pobudza i reguluje obwodowe krążenie krwi i limfy w organizmie. Głównym celem takiego masażu jest „przepchnięcie” zalegającej chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych. Efektem masażu jest likwidacja obrzęków, poprawa odżywienia i uelastycznienia skóry. Sam zabieg jest bardzo przyjemny. W Instytucie Skinlogica wykonujemy go za pomocą renomowanego urządzenia LipoContrast. Kosmetolog wykonuje masaż polegający na przepychających i falujących ruchach odpowiednią głowicą zasysającą. Drenaż limfatyczny szczególnie polecany jest osobom z obrzękami nóg, obrzękami tłuszczowymi, bólami i skurczami nóg ale także na problemem cellulitu.

Endermologia LPG Alliance to nieinwazyjna technika masażu polegająca na mechanicznej stymulacji skóry wykonywanego za pomocą zmotoryzowanych rolek. Zadaniem zabiegu jest przede wszystkim pobudzenie komórek do naturalnego metabolizmu.Wykonuje się go w celu zdrenowania nóg, zmniejszenia napięcia i opuchlizny. Zabieg ten jest w 100% naturalny , nieagresywny i nieinwazyjny. Nie powoduje skutków ubocznych. Jest bardzo bezpieczny i może być wykonany nawet u kobiet w ciąży. Endermologie Alliance dodatkowo działa na ujędrnienie skóry, poprawę jej gęstości przez co ma działanie modelujące nogi.

Oba zabiegi w Instytucie Skinlogica wykonuje przeszkolony kosmetolog, który na konsultacji, poprzedzającej zabieg, pomoże wybrać najskuteczniejsze rozwiązanie dla indywidualnych potrzeb. Ponadto konsultacje w Skinlogica teraz są bezpłatne więc serdecznie zapraszam.

Agata Domagała Manager Skinlogica.

Udostępnij: