Skuteczne zabiegi na cellulit – które z nich są najlepsze?

SKUTECZNE ZABIEGI NA CELLULIT – KTÓRE Z NICH SĄ NAJLEPSZE?

Skuteczne zabiegi na cellulit – które z nich są najlepsze?

Skuteczne zabiegi na cellulit – które z nich są najlepsze?

Większość kobiet, nawet tych niezwykle szczupłych i wysportowanych, ma cellulit. Objawia się on widocznymi zagłębieniami na skórze, zlokalizowanymi głównie na udach i pośladkach. I choć jest on zupełnie naturalny, to jednak potrafi uprzykrzać życie i znacznie wpływać na obniżenie samooceny. Warto więc zapoznać się z najnowszymi i najskuteczniejszymi zabiegami, które pozwalają na redukcję lub nawet całkowite pozbycie się cellulitu.

Karboksyterapia

Jest to jedna z najbardziej intrygujących, a zarazem najbardziej skutecznych metod usuwania cellulitu. Karboksyterapia polega na wprowadzeniu tuż pod skórę — przy pomocy specjalnego urządzenia — medycznego dwutlenku węgla.

Wprowadzenie pod skórę czystego dwutlenku węgla gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. W efekcie pobudzone zostają naturalne procesy naprawcze. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i jeszcze bardziej sprężysta. Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu!

Ważne! Medyczne CO2 różni się od zwykłego dwutlenku węgla, który może być zabójczy.

Dlaczego to działa? Ponieważ dwutlenek węgla jest toksyczny dla komórek tłuszczowych, które nie mogą funkcjonować przy jego większym stężeniu i przez to pękają. Gdy są już w postaci mikroskopijnych części, zwanych kwasami tłuszczowymi, mogą być wydalone z organizmu za pośrednictwem układu krwionośnego i trawiennego. Nie jest to jednak jedyne działanie karboksyterapii. Dzięki temu, że do organizmu wprowadzane jest CO2, czerwone krwinki mobilizują się w tych obszarach, żeby zlikwidować nadmiar gazu. To sprawia, że krążenie w tych miejscach zostaje pobudzone, a co za tym idzie, dostarczane jest tam więcej składników odżywczych niezbędnych do regeneracji i budowania zdrowej skóry. Staje się ona bardziej napięta i ujednolicona kolorystycznie, a to z kolei przekłada się na lepsze kamuflowanie cellulitu.

Endermologia

To innowacyjna procedura przeprowadzana przy użyciu specjalnie zaprojektowanego urządzenia do masażu. W przeciwieństwie do dwóch powyższych metod nie wykorzystuje żadnego specyfiku ani energii, a cała jej siła tkwi w odpowiednio generowanych ruchach głowicy. Warto dodać, że endermologia jest to jeden z nielicznych zabiegów medycyny estetycznej, który został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, jako skuteczny i w pełni bezpieczny sposób na zwalczanie cellulitu. Oprócz mechanicznego rozbicia zalegającego tłuszczu zabieg ten przyczynia się do ujędrnienia skóry poprzez pobudzenie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Nie oszukujmy się — nikt z nas nie lubi cellulitu :) . Te nieatrakcyjne zmiany wprawiają w kompleksy wiele kobiet na całym świecie. Czy można temu zaradzić? Tak! Wystarczy zaufać specjalistom z Instytutu Skinlogica. Zapraszamy na pierwszą bezpłatną konsultację, w której trakcie wybierzemy najskuteczniejsze metody leczenia.

Udostępnij: