SKINLOGICA

Wyższy wymiar Twojego piękna.

Wrocław 502 716 151   Leszno 502 650 651

EN WE SPEAK ENGLISH
We will gladly answer all your questions, please do not hesitate to write or call us!
 
Laseroterapia w kosmetyce – rodzaje laserów i ich zastosowanie.

LASEROTERAPIA W KOSMETYCE – RODZAJE LASERÓW I ICH ZASTOSOWANIE.

f

Laseroterapia w kosmetyce – rodzaje laserów i ich zastosowanie.

Laseroterapia w kosmetyce – rodzaje laserów i ich zastosowanie.

Candela, YAG, Light Sheer, Soprano, Monilith – to tylko niektóre z urządzeń do depilacji laserowej, jakie można spotkać w gabinetach kosmetycznych. Wszystkie lasery, choć działają na podobnej zasadzie, różnią się od siebie parametrami i funkcjami, które osobie spoza branży nie mówią zbyt wiele. Zastanawiasz się, które z tych rozwiązań będzie najlepsze dla Ciebie i zapewni Ci skuteczną, długotrwałą depilację? Oto odpowiedź!

Laser Nd: YAGNajlepszy do ciemnej skóry

Zalety: Dłuższe fale Nd: YAG czynią go bezpieczniejszym dla ciemnej skóry. Podwyższony poziom bezpieczeństwa zawdzięcza temu, że wiązka lasera, zamiast zatrzymywać się w naskórku, oddziałuje na melaninę w mieszku włosowym. Dodatkowo ten rodzaj lasera, ma także największy potencjał do niszczenia włosów na brodawkach, czy ciemniejszych przebarwieniach skóry u kobiet z białą karnacją.

Wady: Ze względu na niską absorpcję melaniny, dla uzyskania optymalnych rezultatów, niezbędne jest wykonanie wielu powtórzeń zabiegu. Terapia z użyciem lasera tego rodzaju może być również bardziej bolesna i mniej skuteczna w przypadku cienkich i jasnych włosków.

Nazwy marek: Cutera CoolGlide, Cynosure Elite, Candela GentleYAG

Laser aleksandrytowy Najlepszy dla skóry oliwkowej

Zalety: Depilacja przy użyciu tego rodzaju lasera jest niezwykle szybka, ponieważ urządzenie zapewnia zwiększony rozmiar plamki i podwyższoną częstotliwość powtarzania impulsu. Oznacza to, że laser aleksandrytowy w mgnieniu oka usuwa owłosienie, nawet z bardzo rozległych partii ciała.

Wady: Pomimo znacznej długości fali, nadal wykazuje się wysoką absorpcją melaniny. Wiąże się to ze znacznym ryzykiem powstawania przebarwień i oparzeń na wszystkich typach skóry, a w szczególności tych bardzo jasnych. Nie jest więc polecany Polkom, ponieważ w większości przypadków jego zastosowanie na białej cerze może powodować podrażnienia.

Nazwy marek: Candela GentleLase, Cynosure Apogee, EpiTouch Plus

Laser diodowy Najlepszy do skóry jasnej i śniadej

Zalety: Laser diodowy to jeden z najnowszych i obecnie najczęściej używanych typów urządzeń do depilacji. Został zaprojektowany z myślą o szerszym zastosowaniu wśród Europejek, w przypadku których paleta karnacji jest naprawdę szeroka – od alabastrowych cer Skandynawek, aż po ciemne oliwkowe odcienie, jakie ma skóra mieszkanek Półwyspu Iberyjskiego. Diody emitują krótsze lub dłuższe fale, dzięki czemu dobrze absorbują melaninę i wnikają głęboko w mieszki włosowe. Dostosowane długości fal zmniejsza również ryzyko ewentualnych uszkodzeń skóry.

Wady: Laser diodowy nie wywołuje żadnych niedogodności u osoby poddającej się zabiegowi. Należy mieć jednak na uwadze, że jest to najnowszy na rynku typ lasera do depilacji i nie został jeszcze przebadane tak wnikliwie, jak urządzenia poprzedniej generacji.

Nazwy marek: LightSheer, SLP 1000, LaserLite, SopranoXL

Laser rubinowy Najlepszy do bardzo jasnej, bladej skóry

Zalety: Jako najstarszy typ lasera do depilacji wykazuje się wyższym współczynnikiem absorpcji melaniny niż większość innych rozwiązań dostępnych na rynku. Dzięki temu jest najbardziej odpowiedni do usuwania bardzo jasnych i cienkich włosków z bladej skóry.

Wady: Ze względu na wysoką absorpcję melaniny znacznie wpływa na odbarwienie skóry, nawet w przypadku osób ze śniadą lub lekko opaloną cerą. Z tego powodu powinien być stosowany tylko na wyjątkowo jasnej, wręcz bladej skórze.

Nazwy marek: Palomar E2000, RubyStar

Agata Domagała Manager Skinlogica

Udostępnij: