Laseroterapia w kosmetyce – rodzaje laserów i ich zastosowanie

LASEROTERAPIA W KOSMETYCE – RODZAJE LASERÓW I ICH ZASTOSOWANIE

Laseroterapia w kosmetyce – rodzaje laserów i ich zastosowanie

RODZAJE LASERÓW I ICH ZASTOSOWANIE

Candela, YAG, Light Sheer, Soprano, Monilith – to tylko niektóre z urządzeń do depilacji laserowej, jakie można spotkać w gabinetach kosmetycznych. Wszystkie lasery, choć działają na podobnej zasadzie, różnią się od siebie parametrami i funkcjami, które osobie spoza branży nie mówią zbyt wiele. Zastanawiasz się, które z tych rozwiązań będzie najlepsze dla Ciebie i zapewni Ci skuteczną, długotrwałą depilację? Oto odpowiedź!

Laser Nd: YAG Najlepszy do ciemnej skóry

Zalety: Dłuższe fale Nd: YAG czynią go bezpieczniejszym dla ciemnej skóry. Podwyższony poziom bezpieczeństwa zawdzięcza temu, że wiązka lasera, zamiast zatrzymywać się w naskórku, oddziałuje na melaninę w mieszku włosowym. Dodatkowo ten rodzaj lasera, ma także największy potencjał do niszczenia włosów na brodawkach, czy ciemniejszych przebarwieniach skóry u kobiet z białą karnacją.

Wady: Ze względu na niską absorpcję melaniny, dla uzyskania optymalnych rezultatów, niezbędne jest wykonanie wielu powtórzeń zabiegu. Terapia z użyciem lasera tego rodzaju może być również bardziej bolesna i mniej skuteczna w przypadku cienkich i jasnych włosków.

Nazwy marek: Cutera CoolGlide, Cynosure Elite, Candela GentleYAG

Laser aleksandrytowy Najlepszy dla skóry oliwkowej

Zalety: Depilacja przy użyciu tego rodzaju lasera jest niezwykle szybka, ponieważ urządzenie zapewnia zwiększony rozmiar plamki i podwyższoną częstotliwość powtarzania impulsu. Oznacza to, że laser aleksandrytowy w mgnieniu oka usuwa owłosienie, nawet z bardzo rozległych partii ciała.

Wady: Pomimo znacznej długości fali, nadal wykazuje się wysoką absorpcją melaniny. Wiąże się to ze znacznym ryzykiem powstawania przebarwień i oparzeń na wszystkich typach skóry, a w szczególności tych bardzo jasnych. Nie jest więc polecany Polkom, ponieważ w większości przypadków jego zastosowanie na białej cerze może powodować podrażnienia.

Nazwy marek: Candela GentleLase, Cynosure Apogee, EpiTouch Plus

Laser diodowy Najlepszy do skóry jasnej i śniadej

Zalety: Laser diodowy to jeden z najnowszych i obecnie najczęściej używanych typów urządzeń do depilacji. Został zaprojektowany z myślą o szerszym zastosowaniu wśród Europejek, w przypadku których paleta karnacji jest naprawdę szeroka – od alabastrowych cer Skandynawek, aż po ciemne oliwkowe odcienie, jakie ma skóra mieszkanek Półwyspu Iberyjskiego. Diody emitują krótsze lub dłuższe fale, dzięki czemu dobrze absorbują melaninę i wnikają głęboko w mieszki włosowe. Dostosowane długości fal zmniejsza również ryzyko ewentualnych uszkodzeń skóry.

Wady: Laser diodowy nie wywołuje żadnych niedogodności u osoby poddającej się zabiegowi. Należy mieć jednak na uwadze, że jest to najnowszy na rynku typ lasera do depilacji i nie został jeszcze przebadane tak wnikliwie, jak urządzenia poprzedniej generacji.

Nazwy marek: LightSheer, SLP 1000, LaserLite, SopranoXL

Laser rubinowy Najlepszy do bardzo jasnej, bladej skóry

Zalety: Jako najstarszy typ lasera do depilacji wykazuje się wyższym współczynnikiem absorpcji melaniny niż większość innych rozwiązań dostępnych na rynku. Dzięki temu jest najbardziej odpowiedni do usuwania bardzo jasnych i cienkich włosków z bladej skóry.

Wady: Ze względu na wysoką absorpcję melaniny znacznie wpływa na odbarwienie skóry, nawet w przypadku osób ze śniadą lub lekko opaloną cerą. Z tego powodu powinien być stosowany tylko na wyjątkowo jasnej, wręcz bladej skórze.

Nazwy marek: Palomar E2000, RubyStar

Agata Domagała Manager Skinlogica

Udostępnij: