Jak usunąć tatuaż? Ile to kosztuje i czy usunięcie jest trwałe?

JAK USUNĄĆ TATUAŻ? ILE TO KOSZTUJE I CZY USUNIĘCIE JEST TRWAŁE?

Jak usunąć tatuaż? Ile to kosztuje i czy usunięcie jest trwałe?

Zamiast eksponować tatuaż, skrzętnie go ukrywasz? Być może chcesz go usunąć. Dowiedz się, jak skutecznie usunąć czarny lub kolorowy tatuaż. Odpowiadamy też na pytanie, czy po usunięciu tatuażu zostają blizny i ile kosztuje taki zabieg.

Czy da się trwale usunąć tatuaż?

To jedno z częstszych pytań zadawanych przez osoby, które są zainteresowane pozbyciem się tatuażu. Czy da się usunąć tatuaż? Biorąc pod uwagę rezultat, jedyne sposoby na trwałe pozbycie się niechcianego tatuażu to metody profesjonalne, czyli chirurgiczne lub laserowe usuwanie tatuażu – z wykorzystaniem lasera możliwe jest trwałe usunięcie zarówno czarnego, jak i kolorowego tatuażu.

Wszystkie domowe sposoby, np. peelingi czy przemywanie tatuażu sodą oczyszczoną pozwalają jedynie rozjaśnić tatuaż i nie powodują jego trwałego usunięcia.

Jak skutecznie usunąć tatuaż?

Jeżeli zastanawiasz się, jak usunąć tatuaż, to aktualnie jedynym bezinwazyjnym i jednocześnie skutecznym sposobem jest laserowe usuwanie tatuażu. W Skinlogica wykonujemy taki zabieg, korzystając z nowoczesnego lasera Alma Harmony XL Q-switch. Jak działa taki laser?

Laserowe usuwanie tatuażu opiera się na wykorzystaniu impulsów świetlnych emitowanych przez urządzenie – w tym przypadku przez wspomniany laser Alma Harmony XL Q-switch. Impulsy te są pochłaniane jedynie przez komórki barwnikowe. W rezultacie dochodzi do rozbicia barwnika, który następnie jest usuwany z organizmu.

Co warto wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuażu? Taki zabieg jest:

  • skuteczny – z doświadczenia wiemy, że wykorzystując laser, można usunąć zarówno czarny, jak i kolorowy tatuaż,
  • bezinwazyjny – w przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego skóra po usunięciu tatuażu laserem jest pozbawiona blizn, gdyż impulsy emitowane przez laser przenikają w głąb skóry i tam oddziałują na barwnik,
  • rozłożony w czasie – w zależności od wielkości tatuażu jego usunięcie może wymagać przeprowadzenia serii zabiegów.

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli? Istotna jest tu wrażliwość na ból, która u każdej osoby jest inna. Zdecydowanie częściej niż ból pojawia się dyskomfort.

Ile kosztuje usunięcie tatuażu?

Ponieważ odpowiedzią na pytanie, jak usunąć tatuaż, jest zabieg wykorzystujący światło lasera, to pozostaje kwestia kosztów jego przeprowadzenia. Ile kosztuje usunięcie tatuażu? Trudno wskazać konkretną kwotę. Kluczowe są jednak dwa czynniki:

  • rodzaj barwnika użytego do wykonania tatuażu – usuwanie czarnych tatuaży jest łatwiejsze i tańsze,
  • liczba zabiegów – im większy tatuaż, tym więcej zabiegów trzeba wykonać, aby pozbyć się tatuażu.

Ile kosztuje usunięcie tatuażu w Skinlogica? Cena jednego zabiegu wynosi od 100 do 200 zł. Jeżeli chcesz poznać całkowity koszt, umów się na konsultację.

Czy po usunięciu tatuażu zostaje blizna lub ślad?

Blizna po usunięciu tatuażu jest charakterystyczna dla chirurgicznego usuwania tatuaży. W trakcie takiego zabiegu dochodzi do uszkodzenia naskórka, czego konsekwencją są właśnie blizny. Chcesz ich uniknąć? Zdecyduj się na laserowe usuwanie tatuażu. Podczas tego zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia skóry ani w miejscu tatuażu, ani w jego bezpośredniej okolicy.

Chociaż laserowe usuwanie tatuażu nie pozostawia blizn, to trzeba pamiętać, że skóra po usunięciu tatuażu:

  • najczęściej jest zaczerwieniona – może pojawić się też uczucie ściągania i obrzęk,
  • wymaga specjalnej pielęgnacji – jednym z zaleceń pozabiegowych jest korzystanie z kremu z wysokim filtrem UV,
  • jest wrażliwa – stąd też przez okres 4 tygodni po zabiegu nie można korzystać z solarium.

Domowe sposoby na usuwanie tatuażu – czy to możliwe?

Pytanie o usuwanie tatuażu często pojawia się w kontekście domowych sposobów. Jak usunąć tatuaż w domu? Niestety, trwałe usunięcie tatuażu nieprofesjonalnymi metodami nie jest możliwe – w ten sposób można jedynie go rozjaśnić.

Do domowych sposobów na rozjaśnianie tatuaży zalicza się głównie peelingi. Stosuje się zarówno gotowe peelingi, jak i te robione samodzielnie, np. na bazie fusów z kawy. Jeżeli tatuaż jest niewielki, rozjaśnić go może złuszczanie chemiczne lub mechaniczne. Przykładem takiego zabiegu jest dermabrazja, przy czym musi ona być wykonana w profesjonalnym, zaufanym gabinecie kosmetycznym.

Jak trwale usunąć tatuaż? Podsumowanie

Postęp technologiczny sprawił, że dziś chirurgiczne usuwanie tatuaży nie jest już jedyną dostępną opcją – bezpieczną i nieinwazyjną alternatywą jest laserowe usuwanie tatuażu. Jeżeli oczekujesz trwałego rezultatu i jednocześnie nie chcesz martwić się bliznami, wybierz tę metodę. Umów się na konsultację w Skinlogica – ocenimy, ile zabiegów będzie niezbędnych, aby pozbyć się tatuażu. Odpowiemy również na wszystkie Twoje pytania związane z usuwaniem tatuażu i kondycją skóry po takim zabiegu.

Udostępnij: