Jak się przygotować do depilacji laserowej?

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO DEPILACJI LASEROWEJ?

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Myślisz o depilacji laserowej? Do zabiegu usunięcia zbędnego owłosienia trzeba się odpowiednio przygotować. Zobacz, jak prawidłowo przygotować swoją skórę do depilacji laserowej twarzy, wąsika, pach czy bikini.

Przygotowanie do depilacji laserowej – sprawdź, czy są przeciwwskazania

Nie ma znaczenia, czy interesuje Cię depilacja laserowa bikini, pach, wąsika czy twarzy – w pierwszej kolejności musisz się upewnić, że nie ma przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Dzielą się one na bezwzględne i czasowe.

Bezwzględne przeciwwskazania do depilacji laserowej:

 • choroby nowotworowe,
 • przewlekłe choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca,
 • metalowe implanty,
 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • włosy siwe, blond lub rude w miejscu wykonywania zabiegu,
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Czasowe przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • stosowanie leków i ziół światłouczulających,
 • świeżo opalona skóra,
 • zażywanie antybiotyków,
 • stosowanie kosmetyków z retinolem oraz witaminami A, C i E,
 • infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze,
 • korzystanie z aparatu ortodontycznego.

Jeżeli nie występują u Ciebie trwałe przeciwwskazania, które eliminują możliwość wykonania zabiegu z użyciem lasera, możesz umówić się na wizytę konsultacyjną.

Przed zabiegiem skonsultuj się ze specjalistą

Depilacja laserowa we Wrocławiu w Skinlogica zawsze jest poprzedzona wywiadem medycznym i próbą laserową. W czasie wizyty konsultacyjnej, która trwa około 20 minut, rozwiewamy też wątpliwości naszych Pacjentek i Pacjentów. Te działania mają na celu zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów, np. przebarwień na skórze.

Na czym polega próba laserowa? Ekspozycji na światło lasera poddaje się niewielki fragment ciała w celu sprawdzenia, jak skóra reaguje na zabieg i po to, by dobrać jego optymalne parametry. Jeżeli kosmetolog nie stwierdzi niepokojących symptomów, możliwe będzie wykonanie właściwego zabiegu. Aby ograniczyć szanse wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych symptomów, umów się na dogodny dla Ciebie termin wykonania depilacji określonych części ciała (np. twarzy, pach czy okolic bikini) dopiero po upływie 24 godzin od przeprowadzenia próby laserowej.

Jak przygotować się do depilacji laserowej – poradnik krok po kroku

Interesuje Cię depilacja laserowa jakiegoś obszaru ciała i zastanawiasz się, jak prawidłowo przygotować się do takiego zabiegu? Odpowiedź w każdym przypadku jest bardzo podobna – należy odstawić niektóre leki, kąpiele słoneczne i przygotować skórę do zabiegu.

Przygotowanie do depilacji laserowej – 4-6 tygodni przed zabiegiem

Na około 4 tygodnie przed planowanym terminem zabiegu depilacji laserowej zrezygnuj z kąpieli słonecznych. Nie stosuj też samoopalaczy – opalony naskórek w mniejszym stopniu przepuszcza światło lasera. W rezultacie nie dojdzie do uszkodzenia cebulek włosów, a zatem depilacja laserowa np. pach czy bikini nie przyniesie oczekiwanych efektów w postaci gładkiej i pozbawionej włosków skóry.

Interesuje Cię depilacja laserowa pach lub bikini? Na około 6 tygodni przed datą zabiegu przestań wyrywać włosy pęsetą czy stosować depilator lub wosk. To również dobry moment, aby zadać o skórę, a dokładnie jej nawilżenie – tak, aby w dniu zabiegu depilacji nie była ona ani przesuszona, ani podrażniona.

Przygotowanie do depilacji laserowej – 1-2 tygodnie przed zabiegiem

Jeżeli pijesz herbaty ziołowe (np. napary z dziurawca, nagietka), to czas, aby je odstawić. W przeciwnym razie mogą one – w połączeniu ze światłem lasera – spowodować przebarwienia. To również dobry czas, aby wstrzymać przyjmowanie leków fotouczulających, np. niektórych antybiotyków. Przygotowanie do depilacji laserowej obejmuje też rezygnację z przyjmowania tabletek przeciwbólowych, np. Ibupromu czy Aspiryny.

Na około 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji przyjrzyj się recepturze używanych kosmetyków. Czasowo odstaw te, które zawierają w składzie m.in. retinol czy kwasy owocowe. Aby nie podrażnić skóry, nie wykonuj peelingów.

Przygotowanie do depilacji laserowej – dzień przed lub w dniu zabiegu

Wieczorem dzień przed zabiegiem lub bezpośrednio w dniu zabiegu trzeba ogolić skórę, która będzie poddana depilacji – użyj w tym celu maszynki do golenia. Dłuższe włoski mogą nie tylko obniżyć skuteczność zabiegu, ale również spowodować poparzenie naskórka. Dzieje się tak dlatego, że światło lasera nie dotrze do mieszka włosowego, ale zostanie pochłonięte przez łodygę włosa. W dniu zabiegu nie sięgaj też po leki przeciwbólowe, np. wspomniany Ibuprom czy Aspirynę.

Przygotowanie do depilacji laserowej wymaga też oczyszczenia skóry. Pamiętaj, aby nie nakładać na miejsce, które będzie poddane zabiegowi żadnych kremów czy balsamów – musi być ono czyste. Jeżeli umówiłaś się na depilację laserową pach, nie stosuj dezodorantu.

Udostępnij: