SKINLOGICA

Wyższy wymiar Twojego piękna.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ?

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Nieubłaganie zbliża się koniec lata. Pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała więc miłośnicy niemal tropikalnych temperatur nie powinni narzekać. Słońce już nie przygrzewa tak mocno więc to idealny moment, aby rozpocząć zabiegi depilacji laserowej Light Sheer Duet. Przypominam,że epilacji laserowej nie można wykonać na opalonej skórze ciała. Dokładne wyjaśnienie, dlaczego jesień i zima to idealny moment na zabiegi laserowe znajduje się tutaj: Wybierz depilację laserową – i problem masz z głowy! Zabiegi depilacji laserowej Light Sheer Duet przeznaczone są dla wszystkich, który mają dość codziennego golenia, podrażnień powstających po stosowaniu maszynki jednorazowej czy problemu z wrastającymi włoskami. A także, dla kobiet i mężczyzn zmagających się z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy i ciele. Jeśli dotyczy Cię, któryś z powyższych problemów epilacja laserem diodowym Light Sheer Duet będzie stanowić ich idealne rozwiązanie.

Jak rozpocząć zabiegi epilacji laserowej Light Sheer Duet?

Przede wszystkim umów się na konsultację. Konsultacja to około 20 minutowa rozmowa z kosmetologiem. Podczas, której zostanie przeprowadzony z Tobą wywiad medyczny w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegów laserem diodowym. Przeciwwskazaniem bezwzględnym jest ciąża i karmienie piersią. Przeciwwskaznia czasowe to np. przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów, leków obniżających krzepliwość krwi i niektórych antybiotyków oraz świeża opalenizna. Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji, kosmetolog wykona próbę laserową, aby wykluczyć uczulenie na światło lasera. Ponad to wyjaśni na czym polega depilacja laserowa, opowie jak przygotować się do zabiegi i odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania. Jeśli nie masz przeciwwskazań do wykonania zabiegów i próba laserowa przebiegła pomyślnie (na jej wynik czekamy 24h) możesz umówić się na zabieg.

Aby sam zabieg przebiegł bezpiecznie i przyjemnie, skórę w miejscu zabiegowym należy ogolić maszynką jednorazową dzień przed zabiegiem, najlepiej wieczorem. W ten sposób unikniemy dodatkowych podrażnień. W dniu zabiegu skóra powinna być czysta, nieposmarowana balsamami i kremami a pod pachami nie stosuj antyperspirantów. Dodatkowo należy pamiętać,że podczas serii zabiegów nie należy stosować depilatora, wosku i wyrywać włosków pęsetą. Na tydzień przed zabiegiem nie należy złuszczać naskórka peelingami i stosować kremów do depilacji.

Po zabiegu depilacji laserowej skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Mogą pojawić się strupki i drobne przebarwienia oraz delikatny obrzęk. Objawy te ustąpią po kilku-kilkunastu godzinach. O wrażliwą skórę po epilacji laserem diodowym możesz zadbać stosując maści i kremy łagodzące takie jak Alantan i Bepanten. Dodatkowo bezpośrednio po zabiegu, zalecamy unikanie kosmetyków na bazie alkoholu oraz unikanie sauny, basenu czy siłowni. Pamiętaj, że aby osiągnąć efekt idealnie gładkiej skóry, pozbawionej zbędnego owłosienia należy wykonać serię zabiegów. W większości przypadków na jedną część ciała wykonuje się od 4- 6 zabiegów. Taka seria wymaga czasu, ponieważ zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w odstępach 4 tygodnie na twarz, 8 tygodni na ciało.

Agata Domagała Manager Skinlogica

Udostępnij: