Ile zabiegów depilacji laserowej potrzebujesz, by cieszyć się gładką skórą?

ILE ZABIEGÓW DEPILACJI LASEROWEJ POTRZEBUJESZ, BY CIESZYĆ SIĘ GŁADKĄ SKÓRĄ?

Ile zabiegów depilacji laserowej potrzebujesz, by cieszyć się gładką skórą?

Myślisz o depilacji laserowej, ale masz sporo pytań? Prawdopodobnie zastanawiasz się, ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać, aby uzyskać pożądany rezultat. Rozwiej swoje wątpliwości – dowiedz się, ile razy trzeba powtarzać depilację laserową.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać dla pełnego efektu?

Aby możliwe było skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia, depilacja laserowa musi składać się z serii zabiegów. Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba zazwyczaj wykonać, aby cieszyć się gładką skórą? Jak wynika z doświadczenia kosmetologów Skinlogica, potrzebnych jest od 4 do 6 zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt – skórę w całości pozbawioną owłosienia.

Jeżeli chcesz skorzystać z depilacji laserowej, to informację o orientacyjnej liczbie zabiegów uzyskasz po przeprowadzeniu próby laserowej. Na podstawie tego, jak skóra reaguje na światło lasera, kosmetolog dobiera optymalne parametry urządzenia i jest w stanie określić, ile potrzeba zabiegów depilacji laserowej.

Ile zabiegów depilacji laserowej – dlaczego trzeba je powtarzać?

Pytanie, ile razy trzeba powtarzać zabieg depilacji laserowej, wiąże się z innym zagadnieniem – dlaczego potrzebna jest seria zabiegów? W przypadku tradycyjnych metod depilacji wystarczy ją wykonać tylko raz. Niestety, rezultat jest krótkotrwały, a dodatkowo skóra może ulec podrażnieniu i przez to nie prezentować się najlepiej.

Depilacja laserowa to efekty na lata. Aby jednak trwale wyeliminować niepożądane owłosienie, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Powodem jest sposób działania lasera – emitowana przez to urządzenie wiązka światła działa jedynie na włosy w fazie wzrostu. Tymczasem cykl rozwoju włosów składa się z trzech etapów – są to:

  • faza wzrostu (anagen),
  • faza przejściowa (katagen),
  • faza spoczynku (telogen).

Ponieważ włosy rosną w różnym tempie, to znajdują się w różnych fazach. W rezultacie usunięcie ich wszystkich podczas jednego zabiegu nie jest możliwe. Jedynie powtarzanie zabiegu depilacji laserowej zgodnie z opracowanym harmonogramem pozwala trwale pozbyć się owłosienia z wybranego obszaru ciała.

Od czego zależy to, ile zabiegów depilacji laserowej będzie potrzebne?

Ilość zabiegów, które trzeba przeprowadzić w ramach depilacji laserowej, jest uzależniona od kilku czynników. Główne z nich to:

  • indywidualne cechy owłosienia – zarówno kolor, jak i gęstość włosów nie pozostają bez wpływu na to, jak bardzo owłosienie zostanie osłabione już po pierwszym zabiegu,
  • obszar ciała poddawany depilacji laserowej – przykładowo włoski na udach są delikatniejsze i jaśniejsze niż włosy na łydkach, co wymaga wykorzystania różnych długości fali światła laserowego.

Chcesz wiedzieć, ile zabiegów potrzebujesz, aby wyeliminować owłosienie z wybranych partii ciała? Skorzystaj z bezpiecznej depilacji laserowej we Wrocławiu w Skinlogica – umów się na konsultację, w trakcie której dowiesz się, na ile zabiegów będzie potrzebnych w Twoim przypadku.

Udostępnij: