Efekty depilacji laserowej - ile się utrzymują i kiedy pierwszy efekt?

EFEKTY DEPILACJI LASEROWEJ - ILE SIĘ UTRZYMUJĄ I KIEDY PIERWSZY EFEKT?

Efekty depilacji laserowej - ile się utrzymują i kiedy pierwszy efekt?

Gdy masz już dość odrastających włosków i marzysz o gładkiej skórze – wybierz depilację laserową. Efekty już kilku zabiegów sprawią, że zapomnisz o maszynce do golenia czy bolesnej depilacji woskiem. Podpowiadamy, jakich efektów po zabiegu możesz się spodziewać, ile się utrzymują i jak będzie wyglądała Twoja skóra po latach. Przeczytaj artykuł i sprawdź, dlaczego warto wybrać ten rodzaj depilacji.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej?

Gładka skóra bez odrastających włosków to marzenie osób, które decydują się na nieinwazyjny zabieg epilacji. Jedno z najczęściej pojawiających się w tym kontekście pytań dotyczy tego, ile utrzymują się efekty depilacji laserem. Odpowiedź brzmi: redukcja owłosienia po prawidło wykonanej serii zabiegów jest trwała. Warto nadmienić, że u kobiet niewielki odrost włosów może pojawić się w momencie, gdy będą narażone na zmiany hormonalne. Mowa tu o ciąży, przekwitaniu lub okresie, w którym przyjmowane są leki hormonalne.

W niektórych przypadkach po 1-2 latach od zabiegów mogą pojawić się pojedyncze włoski. Zalecane jest wtedy wykonanie zabiegu przypominającego, który pozwala znów cieszyć się jedwabiście gładką skórą. Skorzystaj ze skutecznych zabiegów depilacji laserowej we Wrocławiu.

Ile potrzeba zabiegów, by trwale pozbyć się niechcianych włosków?

Zastanawiasz się, po ilu konkretnie zabiegach pozbędziesz się niechcianego owłosienia? Odpowiedź: to zależy. Efekty po pierwszej depilacji laserowej to usunięcie ok. 20-30% owłosienia, jednak tak naprawdę po serii następnych zabiegów przekonasz się, jak skuteczny jest laser. Wynika to m.in. z faktu, że włoski u każdego z nas odrastają w różnym tempie. Dopiero kilka zabiegów jest w stanie skutecznie pomóc Ci w walce ze zbędnym owłosieniem.

Warto zapamiętać, że w zależności od grubości, koloru i gęstości włosów u jednego Pacjenta wykonuje się średnio od 4 do 6 zabiegów.

Jak często wykonywać zabiegi, by cieszyć się efektem?

Kluczem do sukcesu depilacji laserowej jest systematyczność. Co to oznacza w praktyce? Efekty depilacji laserowej widać, o czym wspominaliśmy już wcześniej, po wykonaniu serii tego typu zabiegów. Odstępy pomiędzy poszczególnymi sesjami powinny być skonsultowane z naszym personelem i dobrane do danego typu owłosienia.

Jak często wykonywać zabiegi?

  • Twarz – co 4 tygodnie. W Skinlogica zabiegi na twarz rekomendujemy wykonywać co 4 tygodnie. Wtedy to efekty depilacji laserowej są najlepiej widoczne, a skóra i włoski – przygotowane na przyjęcie kolejnej dawki naświetlenia laserem.
  • Ciało – co 8 tygodni. Wszystkie zabiegi na ciało, niezależnie czy jest to depilacja ramion, okolic brzucha, bikini czy nóg, wykonywane są co 8 tygodni. Pozwala to na precyzyjne usunięcie całości odrastających włosków.

Kiedy zauważysz pierwszy efekt epilacji?

Czas obalić mit, że jedna czy dwie wizyty w salonie kosmetycznym przynoszą spektakularne efekty. Depilacja laserowa, jak większość zaawansowanych zabiegów, wymaga czasu. Warto jednak wspomnieć, że w najlepszej sytuacji są osoby obdarzone ciemnymi i dość grubymi włosami. Dlaczego? Ponieważ to one, ze względu na typ urody, mogą spodziewać się efektów już po pierwszej depilacji laserowej. Gęstość włosów podczas pierwszej wizyty zostanie osłabiona nawet o 20-30%, a ponieważ ich owłosienie jest widoczne – każda, nawet najmniejsza zmiana, będzie dostrzegalna.

Odwrotnie sytuacja ma się u osób z jasnymi włosami (siwymi, rudymi czy blond) – mała ilość barwnika w strukturze ich włosów uniemożliwia skuteczną depilację. Włosy bez barwnika są słabo widoczne dla lasera diodowego, a to znacznie utrudnia ich usunięcie.

Gładka skóra na lata, czyli trwałe efekty depilacji laserowej

Skuteczny zabieg, dzięki któremu usuniesz niechciane włoski to oczywiście depilacja laserowa - kiedy efekty będą spektakularne? Wtedy, gdy wykonasz serię zabiegów. Czy gładka skóra będzie taka już przez lata? Odpowiedź znowu brzmi: to zależy. Tendencje genetyczne u każdego z nas są inne, a wpływ na ewentualne odrastanie włosków ma wiele indywidualnych czynników. To dlatego w Skinlogica przeprowadzamy wstępną konsultację z naszymi Pacjentami, a także opracowujemy spersonalizowany harmonogram zabiegów. Wszystko po to, aby efekty po depilacji laserowej były w 100% zadowalające.

Jakie są efekty po latach? Najczęściej odnotowujemy pełną skuteczność naszych zabiegów, co oznacza, że osoby, które przeszły serię zabiegów mogą cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia przez wiele lat!

Skorzystaj z naszej depilacji laserowej i pozbądź się raz na zawsze problemów z niechcianymi włoskami.

Udostępnij: