Depilacja laserowa – kiedy warto się na nią zdecydować

DEPILACJA LASEROWA – KIEDY WARTO SIĘ NA NIĄ ZDECYDOWAĆ

Depilacja laserowa – kiedy warto się na nią zdecydować

**Depilacja laserowa – kiedy warto się na nią zdecydować?** Jeśli jesteś jedną z tych osób, które widząc pierwsze oznaki wiosny za oknem, myślą tylko o tym, że znowu będzie trzeba codziennie golić nogi, to czas, żeby coś z tym zrobić. Jednak kiedy warto zdecydować się na trwałą depilację laserową? Czy istnieje idealny czas w roku na jej przeprowadzenie? Czy rozpoczynając zabiegi już teraz, zdążysz usunąć włosy na sezon letni?

Skutecznai trwała depilacja laserowa potrzebuje czasu!

Laseroterapia jest idealna do usuwania włosów w ukierunkowanych obszarach – oznacza to, że można dzięki niej pozbyć się pojedynczych włosków z twarzy, jak również całego owłosienia z nóg, pach czy okolic intymnych. Lasery działają, przekształcając wiązkę światła w ciepło, które następnie uszkadza centralną część włosa i hamuje wzrost. Przed każdym impulsem lasera środek chłodzący jest rozpylany na skórę, zapewniając większy komfort podczas leczenia i minimalizując wpływ na cerę. Depilacja przy użyciu lasera ma ogromną przewagę nad innymi metodami, ponieważ niszczy mieszki włosowe bez szkody dla otaczającej skóry. Wydawać by więc się mogło, że nie ma znaczenia, kiedy podda się zabiegowi depilacji laserowej – w końcu jest to najbezpieczniejszy i najmniej inwazyjny sposób usuwania owłosienia. Jednak jest jedna bardzo ważna zasada, o której trzeba pamiętać – skóra po terapii wymaga specjalnego traktowania, a w szczególności ochrony przed słońcem.

Jaki jest najlepszy czas na rozpoczęcie zabiegów? Niezbędne jest unikanie bezpośredniego światła słonecznego po zabiegach depilacji laserowej, więc lato to okres, w którym szczególnie trzeba wystrzegać się takich rozwiązań. Jesień, zima, a nawet i wczesna wiosna, to optymalne sezony, w których możesz udać się do gabinetu kosmetycznego — a właściwe kosmetologicznego — na depilację. Ponadto, jeśli zaczniesz w listopadzie, to już latem będziesz po całej serii zabiegów, a tym samym Twoje ciało stanie się idealnie gładkie, pozbawione jakichkolwiek podrażnień, a do tego gotowe na bezpieczne kąpiele słoneczne.

Ważne! Po depilacji laserowej nie możesz wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przynajmniej przez dwa tygodnie! A co z wczesną jesienią? Jeśli latem dużo przebywałaś na świeżym powietrzu, to musisz dać swojej skórze czas na to, zeszła z niej naturalna opalenizna. Depilacja laserem jest taka skuteczna, ponieważ promienie urządzenia koncentrują się na melanine. Ta występuje zarówno we włoskach, jak i w skórze. Dlatego, jeśli Twoja karnacja jest ciemniejsza niż zwykle, to warto poczekać, aby laser mógł skutecznie wpływać na mieszki włosowe, a nie na naskórek. Ach! I nie zapominaj o tym, że warto zrezygnować też z samoopalaczy! Choć w tym przypadku zabarwienie skóry odbywa się na zupełnie innych zasadach, niż w przypadku naturalnego opalania, to jednak nadal funkcjonuje zasada – im ciemniejsza karnacja, tym bardziej zaburzona praca wiązek laserowych.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem

Niezależnie od okresu, w którym zdecydujesz się na depilację laserem, zawsze wybieraj gabinety kosmetologiczne, które zapewnią Ci możliwość konsultacji ze specjalistą. Istnieje jeszcze kilka czynników, które należy rozważyć przed przeprowadzeniem zabiegu. Należą do nich np. czas przyjmowania leków, przebyte choroby czy stosowanie ziół.Warto więc to wszystko przedyskutować z profesjonalistą, który doradzi najlepszy czas na rozpoczęcie depilacji laserowej.

Agata Domagała Manager Skinlogica

Udostępnij: