Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

CZY DEPILACJA LASEROWA JEST SKUTECZNA?

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Faktem jest, że aktualnie nie wymyślono jeszcze bardziej efektywnej metody usuwania włosów niż depilacja laserowa. Zapewnia ona długotrwałe efekty, jest praktycznie bezbolesna i istnieje niewiele przeciwwskazań do tego, by z niej korzystać. Jednak przez wzgląd na jej cenę wiele osób zastanawia się nad tym, czy rzeczywiście depilacja laserowa jest skuteczna. Dlaczego właściwie działa i jakich efektów można się po niej spodziewać?

Jak działa depilacja laserowa?

Światło laserowe jest skierowane w mieszek włosowy i wchłaniane przez pigment, który się w nim znajduje. Gdy zostaje pochłonięte, wytwarza ciepło, które przy odpowiednim natężeniu zniszczy centrum wzrostu włosa. To oznacza, że w tym miejscu nie powinno pojawić się już owłosienie. Ważne jest jednak to, aby pamiętać, że włosy na ciele przechodzą cykl spoczynku i wzrostu, dlatego seria zabiegów depilacji laserowej jest planowana co 4-8 tygodni. Kiedy włosy znajdują się w innej fazie, niż faza wzrostu, nie są „przytwierdzone” do macierzy włosa dlatego nie jest ona w stanie wchłonąć wystarczającej ilości światła laserowego, a tym samym nie wytwarza się ciepło, które mogłoby ją uszkodzić.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że depilację laserową można zastosować na dowolne miejsce na ciele.

Najczęściej wykonuje się zabiegi depilacji na:

  • nogi, uda, łydki,
  • plecy,
  • pachy,
  • bikini, bikini głębokie,
  • brzuch,
  • twarz.

Skoro laser wytwarza tyle ciepła, by spalić mieszek włosowy, to jak ta sytuacja wpływa na odczuwanie bólu? Wbrew pozorom dla większości osób depilacja laserowa jest procedurą bezbolesną lub w najgorszym razie dość niekomfortową. Dzieje się tak przez wzgląd na zastosowanie w urządzeniach odpowiednich systemów chłodzących, które łagodzą uczucie pieczenia. Niemałe znaczenie ma tutaj również dobór odpowiednich laserów i ich mocy, dlatego tak ważne jest, aby zawsze wybierać salony kosmetologiczne, które mogą zagwarantować kilka rozwiązań.

Czy depilacja laserowa zapewnia trwałe efekty?

Jest mało prawdopodobne, aby po np.2 zabiegach trwale usunąć każdy pojedynczy mieszek włosowy – dorosły człowiek ma ich na ciele ponad 5 milionów! Ponadto wzrost włosów występuje w wielu fazach i może być spotęgowany lub zminimalizowany pod wpływem hormonów lub leków. Natomiast wielokrotne leczenie, stosowane w odpowiednich odstępach czasu, może prowadzić do długotrwałej, a nawet całkowitej redukcji włosów.

Prawda jest jednak taka, że kluczem do sukcesu jest skorzystanie z usług profesjonalnego gabinetu kosmetologicznego. Jeśli w gabinecie korzysta się z nowoczesnego sprzętu i jest on obsługiwany przez wykwalifikowaną kadrę, to można liczyć na efekty rzędu 89-95% trwale usuniętych włosów! Te, które odrosną, pojawią się po kilku latach i mogą być na tyle słabe i cienkie, że nie będą wpływały na wygląd.

Depilacja laserowa w porównaniu z innymi metodami usuwania włosów

Na rynku istnieje wiele produktów, które pomagają w ograniczeniu nadmiernego owłosienia. Do najpopularniejszych należą oczywiście zwykłe maszynki do golenia, jednak zapewniają one tylko dzień lub dwa gładkiej skóry. Kremy do depilacji rozpuszczają włosy w ciągu kilku minut, ale mają tendencję do podrażniania, a po ich użyciu włosy mogą być widoczne już po tygodniu. Woskowanie i depilacja mechaniczna z kolei pozwala cieszyć się gładką skórą nawet i przez miesiąc, jednak są to bardzo bolesne procesy, które nierzadko powodują wrastanie włosów.

Na tle powyższych zabiegów depilacja laserowa prezentuje się naprawdę spektakularnie. Nie boli, nie uszkadza skóry i sprawia, że skóra przez kilka lat jest idealnie gładka.

Udostępnij: