SKINLOGICA

Wyższy wymiar Twojego piękna.

Wrocław 502 716 151   Leszno 502 650 651

EN WE SPEAK ENGLISH
We will gladly answer all your questions, please do not hesitate to write or call us!
 
Bezpieczne opalanie – Warto przeczytać!

BEZPIECZNE OPALANIE – WARTO PRZECZYTAĆ!

f

Bezpieczne opalanie – Warto przeczytać!

Słońce to nie tylko przyjemne opalanie ale również duże zagrożenie. Nadmierna ekspozycja skóry na słońce zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry w tym czerniaka. Przyspiesza starzenie się skóry, tworzenie się głębokich zmarszczek, przebarwień, naczynek na policzkach, nosie i uszach czy suchej i szorstkiej skóry. Ponad to zbyt długie przebywanie na słońcu, bez odpowiednich okularów słonecznych, może prowadzić do uszkodzenia siatkówki, rogówki i soczewki oka. Absolutnie nie zachęcamy,aby całkowicie unikać promieni słonecznych. Należy jednak korzystać z nich mądrze, przestrzegając kilku zasad.

  • Przede wszystkim wychodząc na słońce pamiętaj aby na 20-30 min. przed opalaniem posmarować się odpowiednim kremem z filtrem SPF. W tym roku zaopatrz się w nowe kosmetyki do opalania. Te z zeszłego roku/ przeterminowane wyrzuć do kosza. Pod wpływem czynników zewnętrznych utraciły już swoje właściwości.
  • Na słońce wychodź w bezpiecznych godzinach. Unikaj godz.10.00-14.00.a w okolicach równika w godz.9.00-16.00 To wtedy promieniowanie słoneczne jest najbardziej szkodliwe.
  • Pamiętaj, aby również przed wyjściem na spacer nałożyć na skórę krem z filtrem a na głowę założyć czapkę lub kapelusz, do tego okulary przeciwsłoneczne.
  • Po opalaniu również warto zaaplikować sobie preparaty z pantenolem, witaminami E i A, aloesem, mentolem oraz alantoiną i lanoliną. Dzięki nim skóra będzie lepiej nawilżona i szybciej się zregeneruje.

Uwaga ważne! Wykonując depilacje laserową latem pamiętaj,aby krem z filtrem stosować codziennie. Najlepiej z filtrem SPV 50. Ponad to unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce depilowanych miejsc w okresie 4 tygodni przed i 4 tygodni po zabiegu depilacji laserowej.

Agata Domagała Manager Skinlogica

Udostępnij: