Bezpieczne opalanie – Warto przeczytać!

BEZPIECZNE OPALANIE – WARTO PRZECZYTAĆ!

Bezpieczne opalanie – Warto przeczytać!

Słońce to nie tylko przyjemne opalanie ale również duże zagrożenie. Nadmierna ekspozycja skóry na słońce zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry w tym czerniaka. Przyspiesza starzenie się skóry, tworzenie się głębokich zmarszczek, przebarwień, naczynek na policzkach, nosie i uszach czy suchej i szorstkiej skóry. Ponad to zbyt długie przebywanie na słońcu, bez odpowiednich okularów słonecznych, może prowadzić do uszkodzenia siatkówki, rogówki i soczewki oka. Absolutnie nie zachęcamy,aby całkowicie unikać promieni słonecznych. Należy jednak korzystać z nich mądrze, przestrzegając kilku zasad.

  • Przede wszystkim wychodząc na słońce pamiętaj aby na 20-30 min. przed opalaniem posmarować się odpowiednim kremem z filtrem SPF. W tym roku zaopatrz się w nowe kosmetyki do opalania. Te z zeszłego roku/ przeterminowane wyrzuć do kosza. Pod wpływem czynników zewnętrznych utraciły już swoje właściwości.
  • Na słońce wychodź w bezpiecznych godzinach. Unikaj godz.10.00-14.00.a w okolicach równika w godz.9.00-16.00 To wtedy promieniowanie słoneczne jest najbardziej szkodliwe.
  • Pamiętaj, aby również przed wyjściem na spacer nałożyć na skórę krem z filtrem a na głowę założyć czapkę lub kapelusz, do tego okulary przeciwsłoneczne.
  • Po opalaniu również warto zaaplikować sobie preparaty z pantenolem, witaminami E i A, aloesem, mentolem oraz alantoiną i lanoliną. Dzięki nim skóra będzie lepiej nawilżona i szybciej się zregeneruje.

Uwaga ważne! Wykonując depilacje laserową latem pamiętaj,aby krem z filtrem stosować codziennie. Najlepiej z filtrem SPV 50. Ponad to unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce depilowanych miejsc w okresie 4 tygodni przed i 4 tygodni po zabiegu depilacji laserowej.

Agata Domagała Manager Skinlogica

Udostępnij: