SKINLOGICA

Wyższy wymiar Twojego piękna.

Akcja likwidacja. Sprawdź jak pozbyć się rozstępów!

AKCJA LIKWIDACJA. SPRAWDŹ JAK POZBYĆ SIĘ ROZSTĘPÓW!

Akcja likwidacja. Sprawdź jak pozbyć się rozstępów!

Akcja likwidacja. Sprawdź jak pozbyć się rozstępów!

Czym są rozstępy? Rozstępami nazywamy różowe pasma skóry, które powstają wskutek przerwania lub osłabienia jej włókien. Rozstępy nie są groźne dla zdrowia jednak u większości kobiet wywołują spory dyskomfort psychiczny. Przez rozstępy na udach wstydzimy się chodzić w krótkich spodenkach, jeśli pojawią się na pośladkach, to unikamy wyjścia na basen. Młode mamy borykają się z defektami na brzuchu i piersiach.

Dlaczego powstają? Najczęściej pojawiają w czasie ciąży a także w okresie dojrzewania lub w wyniku zaburzeń hormonalnych czy leczenia lekami hormonalnymi. Czasami winne są także predyspozycje genetyczne. Rozstępy powstają także na skutek dużego wahania wagi – przytycie w krótkim czasie może wywołać charakterystyczne mikropęknięcia skóry, które same nie znikną nawet wtedy, gdy uda nam się pozbyć kilku nadprogramowych kilogramów. Dlatego po rozwiązania ''antyrozstępowe'' warto sięgać nie tylko będąc w ciąży, ale również wtedy, gdy nasza waga ma problem z utrzymaniem stałego poziomu.

Jak pozbyć się rozstępów? Największym problemem w walce z rozstępami jest to, że zauważamy je za późno. Trudno uchwycić moment, kiedy rozstępy zaczynają się tworzyć. Jedyną oznaką powstawania rozstępów jest delikatne swędzenie i pieczenie skóry w miejscach, w których włókna kolagenowe są przeciążone. Bardzo szybko na jednolitej skórze pojawiają się różowe pręgi. Na tym etapie, w zmniejszeniu skutków estetycznych pomóc mogą masaże oraz dobre kremy na rozstępy.

Akcja likwidacja! Jeśli przegapimy moment "pojawienia się" rozstępów a poprzeczne pręgi są już białe lub cieliste, kremy nie zadziałają skutecznie. Pomogą tylko profesjonalne zabiegi kosmetologiczne. Najskuteczniejsze metody likwidacji rozstępów:

  • Laser frakcyjny Emerge (laser powoduje frakcyjne uszkodzenie wybranych komórek, które podczas procesu gojenia zastępowane są zdrową, zregenerowaną tkanką. Efektem zabiegu jest zdrowa,gładka skóra)
  • Karboksyterapia DualMc2 (Karboksyterapia wykorzystuje terapeutyczne właściwości dwutlenku węgla. CO2 w naturalny sposób pobudza przepływ tlenu i krwi w tkankach, dzięki czemu następuje wzmożona produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry. W efekcie skóra zostaje dogłębnie przebudowana i zrewitalizowana)
  • Mezoterapia igłowa (w uszkodzone tkanki wstrzykiwane są odpowiednie substancje aktywne, które przyspieszają regenerację kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność skóry)
  • Derma Fusion Pen (Za pomocą pulsujących igiełek wykonywane są nakłucia, które tworzą mikrourazy. Skóra zostaje pobudzona do naturalnej regeneracji, produkcji elastyny i kolagenu. W efekcie wytwarzana jest nowa tkanka, która wypełnia zmarszczki i niweluje blizny oraz rozstępy)

Jaki zabieg wybrać? Wybór odpowiedniej terapii uwarunkowany jest od wielkości, głębokości i wieku rozstępów. A także od indywidualnych predyspozycji skóry.Najlepsze efekty uzyskujemy stosując terapie łączone. Dlatego dobór dobór odpowiedniej metody pozostawmy profesjonalistą, którzy w fachowy sposób ocenią problem i rozpiszą indywidualny plan leczenia.

Konsultacja W Instytucie Skinlogica konsultacje pod kątem leczenia rozstępów są całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. Dlatego warto zapisać się już dziś.

Agata Domagała Manager Skinlogica

Udostępnij: