Jak pozbyć się rozstępów? Sprawdź skuteczne sposoby

JAK POZBYĆ SIĘ ROZSTĘPÓW? SPRAWDŹ SKUTECZNE SPOSOBY

Jak pozbyć się rozstępów? Sprawdź skuteczne sposoby

Okres dojrzewania, ciąża czy problemy hormonalne – rozstępy to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Jak szybko pozbyć się rozstępów? Poznaj sprawdzone zabiegi kosmetyczne i sposoby domowe, dzięki którym poprawisz wygląd swojej skóry.

Co to są rozstępy i dlaczego powstają?

Rozstępy to jeden z częściej występujących defektów skórnych – mają one swoje źródło w rozciągnięciu włókien kolagenowych i elastynowych. Wizualnie rozstępy przypominają blizny – to poprzeczne pręgi na skórze. Pojawiają się one głównie na brzuchu, pośladkach, udach i piersiach. Mimo że rozstępy nie są groźne dla zdrowia, to często są źródłem psychicznego dyskomfortu.

Jak pozbyć się rozstępów? W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, jak powstają rozstępy. W medycynie wyróżnia się dwa etapy tego procesu. Pierwszy to tzw. etap zapalny, podczas którego rozstępy są różowe, czerwone lub fioletowe – może on trwać do 24 miesięcy. Następnie rozpoczyna się faza dojrzewania, dla której charakterystyczne jest to, że rozstępy zmieniają barwę na białą, cielistą lub perłową.

Przyczyn powstawania rozstępów jest wiele, a główne z nich to:

 • ciąża – rozstępy pojawiają się ok. jej 6 miesiąca, gdy zwiększa się obwód brzucha,
 • dojrzewanie – w fazie wzrostu ciała rozstępy obserwuje się u młodzieży,
 • otyłość – przyrost masy ciała nie pozostaje bez wpływu na kondycję skóry,
 • zaburzenia hormonalne – nadczynność tarczycy upośledza produkcję kolagenu,
 • ćwiczenia na siłowni – rozstępy pojawiają się jako efekt wzrostu masy mięśniowej.

Wiedza o tym, jak i kiedy powstają rozstępy, pozwala odpowiedzieć na pytanie, jak się ich skutecznie pozbyć.

Jak pozbyć się rozstępów na piersiach, udach, plecach, brzuchu?

Odpowiedź na pytanie, jak zlikwidować rozstępy, zależy od ich koloru. Gdy poprzeczne pręgi są białe, perłowe lub cieliste, kremy z kolagenem w składzie nie będą już skuteczne. W tej sytuacji najlepiej skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. W Skinlogica proponujemy szereg zabiegów, których celem jest poprawa zdolności skóry do regeneracji.

Jak usunąć białe rozstępy?

Białe rozstępy można rozjaśnić i wygładzić, dzięki czemu będą one mniej widoczne. Dobrze sprawdza się m.in. laseroterapia – zabiegi laserem są ukierunkowane na stymulację fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu.

Jak pozbyć się białych rozstępów – lista polecanych zabiegów:

 • Mezoterapia igłowa. Polega na wstrzyknięciu w uszkodzone tkanki odpowiednich substancji aktywnych. Ich działanie polega na regeneracji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry.
 • Derma Fusion Pen. Za pomocą pulsujących igieł wykonywane są nakłucia tworzące kontrolowane mikrourazy. W rezultacie skóra zostaje pobudzona do naturalnej regeneracji – wytwarzana jest nowa tkanka wypełniająca rozstępy.
 • Laser iPixel. Jak usunąć rozstępy, korzystając z lasera frakcyjnego iPixel? Regeneracja skóry, w tym produkcja nowych włókien elastynowych i kolagenowych, następuje po wykonaniu kontrolowanych mikrourazów termalnych.
 • Karboksyterapia DualMc2. Karboksyterapia wykorzystuje terapeutyczne właściwości dwutlenku węgla, który pobudza przepływ tlenu i krwi w tkankach. Rezultatem jest wzmożona produkcja kolagenu, a skóra zostaje dogłębnie zrewitalizowana.
 • Laser frakcyjny Emerge. Mikrowiązka światła powoduje frakcyjne uszkodzenie wybranych komórek, które podczas procesu gojenia zastępowane są zdrową, zregenerowaną tkanką. Efektem zabiegu jest zdrowa, gładka skóra.

Jak jeszcze pozbyć się białych rozstępów? Skuteczne mogą okazać się terapie kolagenowe. Polegają one na uzupełnieniu poziomu kolagenu w skórze – w Skinlogica wykorzystujemy preparat Atelokolagen.

Jak zlikwidować rozstępy – czy domowe sposoby działają?

Jak szybko pozbyć się rozstępów, korzystając z domowych sposobów? Skuteczność domowych metod zależy od momentu ich zastosowania. Wiele osób borykających się z rozstępami zauważa je zbyt późno. Powodem jest to, że trudno uchwycić moment, w którym zaczynają się one tworzyć. Jak rozpoznać, że włókna kolagenowe ulegają rozciągnięciu?

Jedyną oznaką powstawania rozstępów jest delikatne swędzenie i pieczenie skóry w miejscach, w których włókna kolagenowe są przeciążone. Wówczas też na skórze pojawiają się różowe pręgi. Rozstępy w pierwszej fazie można usunąć, korzystając właśnie z domowych sposobów.

Różowe, czerwone i fioletowe rozstępy – jak się ich pozbyć?

Jak pozbyć się rozstępów w ich wczesnej fazie? Samodzielne dbanie o skórę polega na jej oczyszczaniu i nawilżaniu. To właśnie te metody pozwalają zniwelować widoczność różowych, fioletowych lub czerwonych rozstępów.

Czerwone rozstępy – jak się ich pozbyć domowymi sposobami:

 • Peeling. Możesz go przygotować z różnych składników – do bazy w postaci fusów kawy lub cukru możesz dodać np. sok z cytryny, witaminę E, mleko czy oliwę. Taki peeling sprawi, że skóra zostanie uelastyczniona.
 • Kremy. Po peelingu skóra jest dobrze przygotowana do wchłaniania substancji zawartych w kremach. Stosuj kosmetyki zawierające w składzie np. kolagen czy wyciąg z kasztanowca, który korzystnie wpływa na naczynia krwionośne.
 • Wcierki. W walce z rozstępami pomoże wcieranie w skórę soku, np. z cytryny, ziemniaków czy aloesu. Wymienione soki zawierają substancje regenerujące skórę, dzięki czemu rozstępy są mniej widoczne.

Jak jeszcze pozbyć się rozstępów domowymi sposobami? Dobrym pomysłem na walkę z różowymi rozstępami są maseczki z witaminami. Składnikami takiej maseczki mogą być choćby olej, sok z cytryny i witamina E.

Jak usunąć rozstępy? Podsumowanie

Twoim problemem są rozstępy? W Skinlogica doskonale wiemy, że mogą one być źródłem dyskomfortu – ich występowanie na udach lub w okolicach brzucha nie pozostaje bez wpływu choćby na dobór odzieży.

Jeżeli zastanawiasz się, jak pozbyć się rozstępów po ciąży lub utracie wagi, jesteś w dobrym miejscu. W Skinlogica rozwiązujemy różne problemy skórne, w tym rozstępy. Umów się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację pod kątem leczenia rozstępów.

Udostępnij: